دلیل بیماری عفونت ریه

دلیل بیماری عفونت ریه و منشاء آن

عفونت ریه یا پنومونی توسط ارگانیسم‌های کوچکی مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و غیره که منجر به بیماری می‌شوند، به وجود می‌آید. این ارگانیسم‌ها معمولاً در ریه افرادی که سالم هستند وجود ندارد و در برخی مواقع این ارگانیسم‌های کوچک از طریق جریان خون به ریه‌ها رسیده و  سبب ایجاد عفونت می‌گردد. اما در اغلب اوقات ارگانیسم‌ها توسط قطرات ریز آب موجود در هوای تنفسی یا همان قطرات تنفسی که از فردی به فرد دیگری منتقل می‌شوند به ریه‌ها منتقل می‌گردند.

منبع این ارگانیسم‌های کوچک می‌توانند افرادی باشند که به دلیل بیماری خود با سرفه و عطسه سبب انتشار قطرات تنفسی خود به دیگران می‌شوند. برخی مواقع این میکروب‌ها از مکان‌های ناشایع نیز منشا می‌گیرند. به عنوان مثال ارگانیسم‌های که سبب ایجاد یک نوع خاص از عفونت ریوی به نام پنومونی لژیونلایی می‌گردند، ارگانیسم‌هایی هستند که در آب‌های گرم زندگی می‌کنند.

به عنوان مثال دیگر می‌‌توان پسیتاکوز را نام برد که معمولاً از پرندگان به خصوصی مانند طوطی‌ها منشا می‌گیرد. همچنین استافیلوکوک‌های مقاوم به متی سیلین نیز معمولاً در بیمارستان ها یافت می‌گردند و می‌ توانند در افرادی که به علت‌های متفاوت در بیمارستان پذیرش شده‌اند ایجاد عفونت ریه یا پنومونی کنند.

علاوه بر ارگانیسم‌هایی که می توانند سبب ایجاد عفونت ریه شوند، ممکن است عوامل دیگری از جمله استنشاق انواع مواد شیمیایی مانند بخارهای سمی سبب ایجاد التهاب در ریه افراد گردد. در برخی موارد نادر نیز ممکن است التهابات ریه در اثر استنشاق موادی که حساسیت زا هستند ایجاد گردد.

افرادی که دارای مشاغل خاص هستند ممکن است در هنگام کار با موادی که در محیط کاری یا انواع محیط‌های دیگر وجود دارد، مواجه شوند که این موارد سبب ایجاد التهاب در بافت ریه این افراد می‌گردد. مثلاً به عنوان مثال می‌توان برخی از کشاورزان را نام برد که در زمان تنفس گرد و غبارات حاصل از غلات کپک زده ممکن است دچار التهابات ریوی گردند.

چگونه خود ارضایی را ترک کنیم؟ (راه های ترک تضمینی خودارضايي)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories