آشنایی با ۳ نوع مختلف ویروس کرونا

[ad_1]

وب‌سایت گجت‌نیوز: بررسی‌های جدید دانشمندان دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد ویروس کرونا ۳ نوع مختلف دارد. اما انواع مختلف کروناویروس در کدام کشور‌ها شیوع پیدا کرده‌اند؟

محققان دانشگاه کمبریج در بررسی‌های جدید خود توانستند تاریخ ژنتیکی بیماری کووید ۱۹ را از ماه دسامبر ۲۰۱۹ تا ماه مارس ۲۰۲۰ تصویربرداری کنند که نتایج این بررسی نشان می‌دهد ویروس کرونا دارای ۳ نوع مختلف (A-B-C) نزدیک به هم است.

آشنایی با ۳ نوع مختلف ویروس کرونا

ویروس کرونا دارای ۳ نوع مختلف است

طبق بررسی‌های این محققان، نوع A همان ویروس اصلی محسوب می‌شود که بسیاری خفاش‌ها یا مورچه خوار پانگولین را منشا آن می‌دانند، اما این نوع از ویروس در شهر ووهان چین به عنوان رایج‌ترین نوع از کروناویروس شناخته نمی‌شود. در واقع نوع A بیشتر در آمریکا و استرالیا شناسایی شده که تا به امروز بیش از ۴۰۰ هزار نفر در کشور آمریکا به نوع A کروناویروس مبتلا شدند.

ویروس کرونا نوع B بخشی از نوع A است که این نوع در ووهان چین به عنوان رایج‌ترین نوع به شمار می‌رود. در همین رابطه پیتر فوستر، سرپرست تیم محققان اعلام کرد در کشور انگلیس نیز نوع B رایج‌ترین است و بیشتر از سه‌چهارم مبتلایان در انگلیس را نوع B شامل می‌شود.

کروناویروس نوع C قسمتی از نوع B به شمار می‌رود که آن را دختر B می‌نامند. بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد این نوع ویروس در کشور‌های اروپایی بیشتر رایج بوده و از کشور سنگاپور به قاره اروپا انتقال پیدا کرده است.

ویروس کرونا دارای ۳ نوع مختلف است

یک نکته نگران کننده در مورد ویروس کرونا وجود دارد و آن هم این است که دانشمندان با چنین بررسی‌هایی دریافتند ویروس کرونا برای غلبه بر سیستم ایمنی بدن در کشور‌های مختلف همواره جهش پیدا می‌کند. طبق این گزارش، در حال حاضر نوع B کرونا خود را به اکثر کشور‌ها رسانده است.

منبع dailymail

[ad_2]

لینک منبع

مقابله با هوس خوردن شیرینی در ایام قرنطینه خانگی
نبرد خانگی با حساسیت بهاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories