آمپول نوروبیون را چند روز یکبار بزنیم؟

[ad_1]

وب‌سایت نبض ما: آیا شما هم از کمبود ویتامین ب رنج می‌برید؟ یکی از روش‌های درمانی استفاده از آمپول نوروبیون است.

آمپول نوروبیون برای درمان کمبود ویتامین ب ۱۲ مورد استفاده قرار می‌گیرد. آمپول نوروبیون حاوی کابالامین، پریدوکسین و تیامین است که به عنوان عناصر فعال در آن نقش بازی می‌کنند.

آمپول نوروبیون شکل طبیعی آنزیمی ویتامین B۱۲ است که از طریق جریان خون، در بدن می‌گردد. این آمپول علاوه بر ساختار ویتامین B۱۲، دارای یک متیل اضافی هم هست که با کبالت همراه است و به بدن برای تولید گلبول‌های قرمز کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان یک مکمل غذایی هم مورد استفاده قرار گیرد.

این آمپول به عنوان یک مکمل برای مبارزه با بیماری‌های تخریب کننده سلول مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان از آن برای کمک به درمان استرس و همین طور درمان‌های سرطان نیز استفاده نمود.

آمپول نوروبیون به کمک آرام کردن سیگنال‌های عصبی فرستنده به مغز، کار می‌کند. با تغییر فعالیت الکتریکی، می‌تواند موجب آرام شدن ماهیچه‌های بیش فعال قلب، مشارکت در رشد، بازتولید سلولی، سنتز چربی و دیگر موارد می‌شود.

آمپول نوروبیون را چند روز یکبار بزنیم؟

محتویات آمپول نوروبیون

محتویات آمپول بسته به شرکت تولید کننده آن می‌تواند از لحاظ مقدار متفاوت باشد. اما هر آمپول حاوی ۱۰۰ میلی گرم ویتامین B۱ (تیامین هیدروکلراید)، ۱۰۰ میلی گرم ویتامین B۶ (پیریدوکسین هیدروکلراید)، ۱۰۰۰ میکروگرم ویتامین B۱۲ (سیانکوبالامین) است که در ۳ میلی لیتر محلول آبی حل شده است.

همچنین مواد افزودنی آن عبارتست از: پتاسیم سیانید، محلول هیدروکسید سدیم، آب برای تزریق

آمپول نوروبیون را چند روز یکبار بزنیم؟

نوروبیون به صورت عضلانی تزریق می‌شود. در موارد شدید، روزانه یک آمپول داده می‌شود تا علائم حاد فروکش کند. برای درمان‌های آتی ۲-۳ آمپول در هفته داده می‌شود. در شرایط خفیف‌تر این دوز مصرف برای شروع هم کافی است. همچنین مدت زمان درمان توسط دکتر تعیین می‌شود.

شرایط نگهداری آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون را باید در دمای ۲ تا ۸ درجه نگهداری کرد. همچنین لازم است که از داروی تاریخ مصرف گذشته استفاده نکرد! و دارو را دور از دسترس کودکان قرار داد.

آمپول نوروبیون در بارداری

در صورت استفاده با دوز مجاز، آمپول نوروبیون خطری برای دوران بارداری ندارد. ویتامین B۱، B۶ و B۱۲ به شیر مادر منتقل می‌شوند، اما خطر انتقال بیش از حد برای نوزاد هنوز شناخته شده نیست. در موارد فردی، دوز‌های بالا ویتامین B۶، به عنوان مثال بالای ۶۰۰ میلی گرم در روز، ممکن است تولید شیر مادر را متوقف کند.

آیا آمپول نوروبیون چاق کننده است؟

در اغلب موارد مصرف ویتامین B سبب افزایش وزن نمی‌شود. با این حال، افرادی که کمبود ویتامین B۱۲ دارند، ممکن است بعد از شروع مکمل، احساس کنند که وزنشان افزایش یافته است.

این تغییر به این دلیل است که از دست دادن اشتها نشانه کمبود ویتامین B۱۲ است. هنگامی که سطوح ویتامین نرمال می‌شوند، اشتها باز می‌گردد و شاید چند مقداری نیز افزایش وزن داشته باشید.

آمپول نوروبیون را چند روز یکبار بزنیم؟

فواید آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون برای درمان کمبود ویتامین B استفاده می‌شود، اما تولید کننده‌های آن فواید آن را برای استفاده از موارد زیر هم ارتقا داده اند.

  • بهبود سلامت سیستم عصبی
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • بهبود سوخت و ساز بدن
  • حفظ سلامت مو و پوست
  • افزایش سلامت کبد

ویتامین B مانند بسیاری از ویتامین‌های دیگر در بدن، نقش مهمی در سیستم بدن اعمال می‌کند. ویتامین B در متابولیسم مواد مغذی، عملکرد سیستم عصبی، عملکرد پوست، تولید گلبول قرمز و … دخیل هستند.

اکثر افراد از طریق غذا‌هایی که می‌خورند، ویتامین B مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. با این حال، برخی از گروه‌ها ممکن است خطر بالاتری از کمبود ویتامین B داشته باشند. مثل افراد بالای ۵۰ سال، باردار، افراد دارای بیماری‌های مزمن و …

اگر شما با استفاده از رژیم غذایی به اندازه کافی ویتامین B دریافت می‌کنید، مصرف آمپول نوروبیون احتمالا تاثیر مثبتی برای شما نداشته باشد.

عوارض جانبی آمپول نوروبیون

عوارض جانبی می‌تواند واکنش‌های حساسیت نسبت به ویتامین B۱ یا B۱۲ باشد. مواردی مانند عرق کردن، تاکی کاردی (ضربان سریع قلب) و واکنش‌های پوستی همراه با خارش و قرمز شدن پوست ممکن است اتفاق بیفتد. در موارد خاص، شوک بعد از مصرف دیده شده است.

همچنین مشکلات دستگاه گوارشی مانند تهوع، استفراغ، اسهال یا درد شکمی نیز در برخی موارد ممکن است رخ دهد. همینطور در برخی موارد فردی هم پس از مصرف مقدار زیاد ویتامین B۱۲ بروز آکنه گزارش شده است.

در صورتی که هرکدام از این علائم رخ دهد، لازم است که در مورد هریک از عوارض پیش آمده با پزشک خود صحبت کنید.

[ad_2]

لینک منبع

میزان نرمال تست SGOT چند است؟
اولین پوشک شورتی پول-آپ در ایران توسط برند مای‌بیبی تولید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories