اگر کرم‌خوردگی دندان را جدی نگیریم…

[ad_1]

برترین‌ها: خانم‌هایی هستند که ادعا می‌کنند ترجیح می‌دهند وضع حمل کنند تا اینکه به دندانپزشکی بروند، حتی اگر دندانپزشک کاملا محتاط و محافظه کار باشد. آیا احساس ناخوشایندی در یکی از دندان‌های‌تان دارید و تردید دارید کرم خوردگی باشد؟ پس نباید مراجعه به دندانپزشک را پشت گوش بیندازید، زیرا کرم خوردگی درمان نشده‌ی دندان می‌تواند مشکلات جدی برای‌تان ایجاد کند.

اگر کرم خوردگی دندان را جدی نگیرید چه می‌شود؟

دندان‌تان ممکن است بشکند

یک دندان سالم بسیار کم احتمال دارد که بشکند، اما دندانی که سوراخ شده در معرض تکه شدن است. دندان‌هایی که سوراخ شده‌اند یا سال‌ها پیش پُر شده‌اند بسیار مستعد ترک خوردن و شکسته شدن هستند. حرکات ساده‌ای مانند جویدن غذا می‌تواند سبب شکستن دندان کرم خورده بشود.

عصب دندان ممکن است آسیب ببیند

در میان هر دندانی، کانال بسیار کوچکی وجود دارد که عصب‌ها و رگ‌های خونی در آنجا قرار دارند. زمانی که حفره‌ی دندان به مجرای ریشه یا پالپ دندان می‌رسد، بیمار دچار درد طاقت فرسایی خواهد شد. به عبارتی دیگر هر چه حفره‌ی دندان عمیق‌تر شود، درد بدتر خواهد شد.

دندان درد تقریبا همه‌ی افراد را در نهایت به دندانپزشکی می‌کشاند، اما در برخی موارد ممکن است خیلی دیر شده باشد که در اینصورت نیاز به درمان روت کانال خواهد بود. در مواردی نیز، نجات دندان دیگر امکانپذیر نخواهد بود که به معنی نیاز به کشیدن دندان است. برای پیشگیری از این اتفاق ناخوشایند، در صورت احساس کوچک‌ترین درد و ناراحتی در دندان، زودتر به دندانپزشک مراجعه کنید.

ممکن است دندان‌تان را از دست بدهید

وقتی دندان‌تان حفره‌ای دارد، نسبت به عفونت عصب حساس‌تر می‌شود. عفونت می‌توانند سبب التهاب شده و خون دیگر نمی‌تواند به عصب‌ها برسد و دندان خواهد مُرد. وقتی عصب دندان بمیرد دیگر دردی وجود نخواهد داشت، اما دندان تدریجا می‌پوسد و تخریب می‌شود.

ممکن است دهان‌تان نیز دچار عفونت شود

یک حفره یا سوراخ در دندان نه تنها آسیب زیادی به دندان می‌زند بلکه دهان‌تان نیز آسیب خواهد دید. بافت مُرده‌ی دندان، دهان را مستعد آبسه و عفونت می‌کند. سموم بافت مرده شروع به عفونی کردن استخوان در نوک ریشه می‌کنند.

سپس این عفونت می‌تواند به استخوان گونه و کف دهان برسد. این اتفاق سبب ایجاد تورم در آرواره و غدد موجود در فک شده و تب خواهید کرد. در موارد نادر و حطرناک، حفره‌ی درمان نشده‌ی دندان حتی می‌توانند به وجود آمدن آبسه‌هایی در مغز شده و حالتی کُشنده ایجاد کند. خلاصه اینکه به طور مرتب جهت معاینه و بررسی سلامت دندان‌های‌تان به دندانپزشک مراجعه کنید و باور کنید این کار ابدا لوکس و تجملاتی نیست!

منبع: tips-and-tricks

[ad_2]

لینک منبع

۵ نوشیدنی طبیعی مفید برای فشار خون بالا
علت‌ زایمان زودرس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories