این نشانه‌ها را جدی بگیرید و به دکتر بروید!

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: چه زمانی سرفه، تنها یک سرفه است یا یک سر درد، علامت مشکلی جدی است که باید به آن توجه کرد؟ در این مطلب به نشانه‌ها و علائمی اشاره می‌کنیم که باید آن‌ها را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید. گاهی یک علامت در یک قسمت از بدن ممکن است علامتی از یک مشکل در قسمتی دیگر از بدن باشد.

ضمنا، برخی از علائم غیر مرتبط که ممکن است به خودی خود جزئی باشند می‌توانند علامتی هشداردهنده از یک مشکل یا بیماری جدی‌تر باشند. به بدن‌تان گوش دهید، به تمام علائم آن توجه کنید، و با جزئیات کامل به پزشک‌تان توضیح دهید.

حمله قلبی

درد، فشار، چنگ زدگی و یا احساس پُری و سنگینی در وسط سینه که بیش از چند دقیقه طول بکشد، احساس درد یا ناراحتی در سایر قسمت‌های بالا تنه، تنگی نفس، عرق سرد، حالت تهوع و یا سبُکی در سر.

این نشانه‌ها را جدی بگیرید و به دکتر بروید!

سکته مغزی

انحراف ناگهانی صورت، فلج ناگهانی دست، لکنت زبان، سرگیجه ناگهانی یا از دست دادن تعادل، بی‌حسی ناگهانی، از دست دادن بینایی، سر درد شدید و ناگهانی و اختلال حواس ناگهانی.

مشکلات ناحیه‌ی تناسلی

خونریزی یا لکه بینی بین دو پریود، خارش یا سوزش ناحیه‌ی تناسلی، درد یا احساس ناراحتی حین رابطه جنسی، خونریزی‌های شدید و دردناک در قاعدگی، لگن درد یا شکم درد شدید، ترشحات غیرعادی واژن، احساس سنگینی در پایین شکم، و تکرر ادرار یا نیاز فوری به ادرار کردن.

مشکلات سینه

ترشحات سینه، درد یا حساس شدن غیر عادی سینه‌ها، تغییراتی در نوک سینه یا پوست آن، گره یا ضخامتی در نزدیکی سینه یا قسمت زیر بغل.

مشکلات ریه

سرفه همراه با خون، تنگی نفس، مشکل در تنفس، سرفه‌های مزمن، تکرار برونشیت یا ذات الریه و خس خس سینه.

این نشانه‌ها را جدی بگیرید و به دکتر بروید!

مشکلات گوارشی

خونریزی مقعد، خون در مدفوع، مدفوع تیره، تغییرات در عادات دفع یا عدم توانایی در کنترل دفع، یبوست، اسهال، سوزش معده یا ریفلاکس اسید معده به مری و خون بالا آوردن.

مشکلات مثانه

ادرار کردن با درد یا به سختی، تکرر ادرار، عدم توانایی در کنترل مثانه، خون در ادرار، شب‌ها مکررا از خواب بیدار شدن برای ادرار کردن یا شب ادراری و یا نشت ادرار.

مشکلات پوستی

تغییر در خال‌های پوستی، مکررا قرمز شدن پوست صورت و گردن، زردی، ضایعات پوستی که برطرف نمی‌شوند یا درمان نمی‌شوند، رویش خال جدید روی پوست، و ضخیم شدن و قرمز شدن پوست با لکه‌های سفید.

مشکلات مفصلی یا عضلانی

درد‌های دائمی عضلانی و بدن درد همیشگی، کرختی یا سوزن سوزن شدن، حساس شدن، سفتی، تورم، التهاب و یا قرمزی اطراف مفصل، کاهش طیف حرکتی یا از دست دادن عملکرد هر یک از مفاصل یا عضلات.

این نشانه‌ها را جدی بگیرید و به دکتر بروید!

مشکلات هیجانی

اضطراب، افسردگی، خستگی، احساس تنش، کابوس‌های شبانه و مدام به فکر گذشته بودن، از دست دادن علاقه نسبت به فعالیت‌های عادی و همیشگی، افکار خودکُشی، توهم یا هپروت.

مشکلات سر درد

سر درد‌هایی که ناگهانی بروز می‌کنند، بدترین سر درد عمرتان، سر درد همراه با سرگیجه شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در راه رفتن.

مشکلات خوردن یا مربوط به وزن

تنشنگی مفرط، دهیدراسیون، گرسنگی مفرط، کاهش وزن ناخواسته، پُرخوری، استفراغ، زیاد درگیر خوردن و کنترل وزن بودن، تصور نادرست از بدن خود، وسواس نسبت به ورزش، استفاده‌ی نادرست از ملین‌ها یا قرص‌های رژیمی و افسردگی.

منبع: medicinenet

[ad_2]

لینک منبع

مضرات همبرگر؛ این قاتل چرب و خوشمزه
توصیه‌های لازم قبل از عمل لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories