بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی

[ad_1]

بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی

 

تفاوت بالون مایع و بالون هوا

  • بالون هوا به نسب بالون مایع وزن کمتری دارد و سبکتر است به همین جهت علائم اولیه، چون درد و تهوع در آن بسیار خفیف‌تر دیده می‌شود، اما عملکرد ضعیف تری نسبت به بالون مایع در کم کردن اشتها دارد.
  • بالون مایع وزن سنگین تری نسب به بالون هوا دارد و می‌تواند علائم اولیه شدید تری، چون درد و تهوع با خود به همراه داشته باشد، اما می‌تواند در احساس کاهش اشتها و در نهایت کم کردن وزن بسیار خوب عمل کند.

نکات مهم برای کسب نتایج مطلوب‌تر با بالون معده

  • همواره با پزشک خود ارتباط نزدیک و صمیمانه‌ای داشته باشید.
  • در صورتی که عارضه‌ای احساس کرید یا روند کاهش وزنتان متوقف شد، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.
  • برنامه غذایی کم کالری و ورزش منظم را هم فراموش نکنید.

انواع بالون‌های معده

 

۱. بالون MEDZILE روسیه 

 

بالون‌هایی که با مایع پر می‌شوند حداکثر تا ۹ ماه در معده باقی می‌مانند.

 

۲.ENDBALL (بالون مخلوط مایع هوا)

 

این نوع بالون ساخت کشور فرانسه با قابلیت ماندگاری ۹ تا ۱۲ ماه و قابلیت پر شدن همزمان با مخلوط مایع و هوا بوده که سبب کاهش عوارض ابتدایی شامل تهوع و استفراغ و درد می‌گردد در نتیجه تحمل آن برای بیمار راحتتر می‌شود.

 

۳. بالون هلیوسفر فرانسه 

 

این بالون‌ها با هوا پر می‌شوند و قابل تنظیم هستند. بین ۱۲ تا ۱۸ ماه در داخل معده باقی می‌مانند. قابل تنظیم بودن سبب می‌شود افراد وزن بیشتری کم کنند، چون هر موقع کاهش وزن متوقف شود می‌توانند حجم آنرا افزایش دهند.

 

۴. SPATZ

 

بالون قابل تنظیم از طریق اندوسکوپی ساخت کشور آمریکا با قابلیت ماندگاری تا ۱ سال که از مزایای این نوع بالون تنظیم آن از طریق آندوسکوپی بوده که به پزشک اجازه می‌دهد ابتدا بالون را با حجم کمتری از مایع پر نماید و در طول ۱ سال بر اساس اشتهای بیمار حجم آن را از طریق آندوسکوپی کم و زیاد نماید به همین دلیل عوارض ابتدایی شامل تهوع و درد به حداقل می‌رسد و در ضمن بیمار می‌تواند در هر زمان که احساس نمود معده اش به حجم قبلی بالون عادت نموده نسبت به افزایش حجم آن از طریق آندوسکوپی اقدام نماید. تاکنون ۱۵۰ بالون از این نوع گذاشته شده و نتایج خوبی که شامل کاهش تهوع و استفراغ و درد و کاهش وزن بیشتر نسبت به بالون‌های ۶ ماهه بوده به دست آمده است.

 

سوالات متداول

 

آیا بالون معده یک روش قدیمی و منسوخ شده در جهان می‌باشد؟

 

خیر، به هیچ وجه. بالون معده از اوایل دهه ۸۰ قرن میلادی گذشته در تمامی نقاط جهان به غیر از ایالات متحده آمریکا برای افراد مناسب انجام می‌شده است. از جولای ۲۰۱۵ بعد از انجام تحقیقات فراوان بالون معده مورد تایید سازمان بهداشت جهان (FDA) قرار گرفته و در کشور آمریکا نیز برای کم کردن حجم معده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آیا بالون معده منجر به گشاد شدن معده می‌شود؟

 

خیر، اتفاقا بالون معده فرصت مناسبی است که فرد عادت غذایی غلط خود را تغییر داده و از فرصت مناسب کم شدن حجم معده برای تغییر سبک زندگی خود و داشتن وزن مناسب در آینده بهره جوید. متاسفانه بعضی از افراد بدون توجه به توصیه پزشک برای مراجعه جهت ویزیت‌های ماهیانه اقدام به خوردن حجم زیادی از غذا می‌نمایند غافل از اینکه حجم معده توسط بالون اشغال گردیده است.

در نتیجه بعد از خوردن غذا دچار تهوع و سنگینی و استفراغ گردیده و غذای خورده شده را بالا می‌آورند. اینگونه افراد هر چند به دلیل استفراغ غذای خورده شده در طول مدت بالون دچار کاهش وزن می‌شوند، اما چون به زور بالون و به صورت غیر علمی لاغر شده اند بعد از خروج بالون قادر به استفراغ غذای خورده شده نیستند و به سرعت چاق می‌شوند. اینگونه افراد دلیل چاق شدن مجدد خود را گشاد شدن معده می‌دانند در صورتی که اصلا این چنین نمی‌باشد.

 

 توصیه‌های مهم به افراد متقاضی عمل‌های چاقی

 

  • همواره سعی کنید ساده‌ترین، کم عارضه ترین، در عین حال موثرترین روش را انتخاب کنید.
  • همواره در طول درمان با پزشک خود ارتباط صمیمانه و نزدیک داشته باشید.
  • سعی کنید روش درمانی خود را کاملا علمی و بر اساس توضیحاتی که در بالا داده شده انتخاب کرده تا با حداقل عوارض مواجه شد.

مقایسه بالون مایع و هوا برای اولین بار در دنیا توسط دکتر فرامرزی

 

بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی

 

این مقایسه که برای اولین بار در دنیا انجام شده بالون‌های مایع وهوا را از جهت عوارض (درد و تهوع واستفراغ در روز‌های ابتدائی) و کاهش وزن نهائی بررسی نموده است. با توجه به این مطالعه اگرچه عوارض اولیه در بالون‌های هوا کمتر بوده، ولی کاهش وزن نهائی در بالون‌های مایع به طور متوسط ۱۰ الی ۱۵ کیلوگرم بیشتر می‌باشد این مقاله بزودی در مجلات معتبر منتشر می‌شود.

دکتر فرزاد فرامرزی فوق تخصص گوارش و کبد و آندوسکوپی و نفر سوم بورد فوق تخصصی گوارش کشور در سال ۱۳۸۴ با سابقه بیش از ۶ سال عضویت در هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تا کنون نزدیک به ۶۰۰۰ عمل بالون معده توسط دکتر فرامرزی و حلقه معده زیر نظر ایشان انجام شده و در حال حاضر به طور متوسط ماهیانه ۷۰ الی ۱۰۰ عمل زیر نظر ایشان انجام می‌شود.

[ad_2]

لینک منبع

لابیاپلاستی دکتر بهمن پور
اگر نمی‌توانید بخوابید، چه کار کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories