برای آن‌ها که در این روزها وسوسه بارداری دارند!

[ad_1]

برترین‌ها: متاسفانه با اوج گیری دوباره‌ی کرونا و موج دوم آن، بسیاری از افرادی که قصد بارداری داشتند و یا آن‌هایی که در طول همه‌گیری این بیماری باردار هستند، احتمالاً یک استرس منحصر به فرد را تجربه می‌کنند. ممکن است نگران کرونا گرفتن و اثر گذاشتن آن روی جنین خود باشند یا نگران باشند که برای چک‌آپ نزد پزشک متخصص خود بروند. در این گزارش به این سوالات پاسخ داده‌ایم.

بارداری در موج دوم کرونا؟ این مطلب به شما کمک می‌کند

کرونا ویروس چه اثری روی نوزاد من خواهد گذاشت؟

شواهدی از ضرر به کودکان در این دوره ثبت نشده است. یکی از مطالعاتی که در ووهان چین انجام شد نشان داد کرونا می‌تواند تولد زودرس را بیشتر کند، اما با این وجود محققان نتوانستند بین تولد زودرس خود به خود و تحت تأثیر کرونا تمایز قائل شوند.

آنچه واضح است تاکنون شواهد ضرر به زنان باردار و کودکان منتشر نشده است که باعث نگران شما شود و شواهدی برای سقط جنین شما وجود ندارد. به هر حال بارداری استرس‌زا است. جدا از ترس آلوده بودن به کووید ۱۹، ترس و اضطراب ناشی از تغییر سبک زندگی، روابط و درآمد باعث ایجاد چالش می‌شود.

همواره زنان باردار نگران سلامتی کودک خود هستند و شرایط فعلی می‌تواند اضطراب آن‌ها را تشدید کند. قبل از همه‌گیری کرونا، حدود ۲۰ درصد از زنان در بارداری خود دچار اختلالات اضطرابی مانند هراس یا اضطراب عمومی بودند.

ما نمی‌توانیم از استرس دوری کنیم، اما می‌توانیم آن را مدیریت کنیم

می‌دانیم که استرس دوران بارداری پیامد‌هایی مانند تولد پیش از موعد و مشکلات رفتاری در دوران کودکی را برای نوزاد ما به بار می‌آورد. به عنوان مثال علائم استرس پس از اتفاق ۱۱ سپتامبر در زنان باردار و یا در بلایای طبیعی، بر رشد عاطفی و شناختی کودکان در دوران کودکیشان تأثیر معناداری داشته است.

در حالی که ما نمی‌توانیم از استرس ناشی از بیماری کووید ۱۹ جلوگیری کنیم، می‌توانیم آن را مدیریت کنیم. زنان باردار با دوری از استرس می‌توانند اثراتی مانند زایمان زودتر از موعد را از بین ببرند؛ بنابراین اگر بتوانیم استرسمان را کنترل کنیم و بارداری خود را تحت‌الشعاع قرار ندهیم، احتمالاً می‌توانیم از پیامد‌های منفی استرس در بارداری جلوگیری کنیم.

بارداری در موج دوم کرونا؟ این مطلب به شما کمک می‌کند

چه کاری باید انجام دهیم؟

حمایت اجتماعی برای مدیریت استرس بسیار مهم است. دور شدن از اجتماع مانند جمع شدن دوستان و عزیزان مدیریت استرس را سخت‌تر می‌کند. با این وجود اکنون که امکان چنین روابطی وجود ندارد، حمایت‌های انلاین و گروه‌های زنان باردار به شما کمک می‌کنند که احساس تعلق به گروه، شما را از استرس نجات دهد.

هنوز هم می‌توانید در بیرون از خانه ورزش کنید، اما اگر ترجیح می‌دهید در خانه ورزش کنید، کلاس‌های یوگا و پیلاتش بارداری وجود دارد. شما می‌توانید با اپلیکیشن‌هایی تمرین مراقبه و آرامش کنید.

برای دسترسی به مراقبت‌های بهداشت روان می‌توانید از مطالعات مجازی و جلسات آنلاین بهره ببرید که به صورت رایگان وجود دارند.

تمرینات کششی و تنفسی به شما کمک می‌کند که آرامش بیشتری را تجربه کنید. تا آنجا که ممکن است مراقب خودتان باشید. خوب بخورید و بنوشید و سعی کنید از بارداری خود لذت ببرید.

نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنید و بدون ضرورت از خانه خارج نشوید. هوای خانه را تهویه کنید و به سفر نروید. از تماس با افرادی که مشکوک به کرونا هستند بپرهیزید.

آیا ادامه چک آپ‌های قبل از تولد برای من امن است؟

بسیاری از مادران از ترس بیرون رفتن ممکن است جلسات پزشکی خود را از دست بدهند. انتظار می‌رود شما بیش از حد نیاز به دیدن پزشک خود نروید، اما این بررسی‌ها برای سلامت شما و نوزادتان ضروری است. ماما‌ها و متخصصات زنان و زایمانی که شما را چک می‌کرده‌اند را ببینید و پس از زایمان که نیاز به راهنمایی حرفه‌ای دارید با روش‌های امن ملاقات با متخصص، برای خود و کودتان خدماتی را دریافت کنید.

بارداری در موج دوم کرونا؟ این مطلب به شما کمک می‌کند

منابع: Unicef، Theconversation، firstaidforlife

[ad_2]

لینک منبع

تخم‌کتان بخورید؛ لاغر شوید!
چند روش ساده برای تقویت قوای‌ جنسی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories