بلفاروپلاستی؛ زیباسازی و جوان‌سازی چشم

[ad_1]

برترین‌ها: چشم‌ها، زیبا، جاذب، نافذ و خیره‌کننده هستند. برخورداری از چشمانی زیبا شاید آرزو یا دغدغه‌ی خیلی از ما بوده، هست و خواهد بود. هر انسانی تا زمانی که زنده‌ است به صورت غریزی دوست دارد که زیبا باشد و زیبا بماند و این موضوع در ارتباط با چشم‌ها، از تمایزی توصیف‌ناپذیر برخوردار است. هر یک از ما در ارزیابی زیبایی چهره‌مان در آینه، اولین عضوی را که برای خیره شدن و وارسی انتخاب می‌کنیم چیزی نیست جز چشم!

علاوه بر موارد زیبایی‌شناختی، مواردی هستند که در آنها سلامتی و به عبارت دقیق‌تر بینایی افراد به واسطه دلایل متفاوتی هم‌چون افتادگی پلک بر اثر کهولت سن یا به صورت مادرزادی و مشکلاتی که ممکن است بر اثر تغییرات غیرعادی در پوست، عضلات یا بافت چربی اطراف چشم به وجود بیاد تحت‌الشعاع قرار داده می‌شوند. در کلیه این موارد از بلفاروپلاستی یا جراحی پلک برای کمک به اشخاص استفاده می‌شود.

در ادامه باهم به بررسی رایج‌ترین و موثرترین عمل ممکن در زمینه سلامتی و زیبایی چشم می‌پردازیم که از دو زیرشاخه اصلی در انجام عمل برخوردار است و عزیزانی که از این عمل استفاده می‌کنند، به طرز شگفت‌انگیزی از نتایج حاصل از انجام این عمل رضایت‌مند هستند. با ما همراه باشید تا به بررسی پیش‌زمینه، مکانیزم عمل، مزایای انجام این عمل، مراقبت‌های پس از عمل و هزینه انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بپردازیم.

بلفاروپلاستی و پاسخ به سوالات متداول درباره‌ی آن

در پایان هم روشی دیگر برای رفع افتادگی و سیاهی و گودی زیر چشم را به شما معرفی می‌کنیم که حتما به کارتان خواهد آمد.

مقدمه‌ای بر عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی به چه معناست و دقیقا از چه شیوه‌هایی برخوردار است؟

عمل بلفاروپلاستی – blepharoplasty – به جراحی قابل اجرا روی پلک گفته می‌شود که با هدف تغییر حالت و رفع خوابیدگی، درمان پف و چربی مازاد موجود در نواحی پلک بالایی و پایینی چشم را شامل می‌شود. هم‌زمان با بالا رفتن سن و سال، شل‌شدگی پلک و ضعف در عضلاتی که کنترل پلک‌ها را به عهده‌دارند منجر به بروز مشکلاتی در سلامتی و زیبایی افراد می‌شوند.

به طور عمومی و کلی دو حالت برای جراحی بلفاروپلاستی صورت می‌پذیرد. بلفاروپلاستی کاربردی – Functional – و بلفاروپلاستی زیبایی – Cosmetic – که نوع کاربردی برای از بین بردن افتادگی پلک و رفع اختلالات بینایی مربوط به آن صورت می‌گیرد و نوع زیبایی، به صورت متمایز یا هم‌زمان برای هر دو پلک صورت می‌گیرد.

مکانیزم و انواع عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی functional به طور معمول برای مواردی هم‌چون افتادگی پلک بالایی، افتادگی عضلانی بالای پلک‌های بالایی که منجر به از بین رفتن بخشی از بازه‌ی بینایی شخص می‌شود، پوست اضافی پلک پایینی و پف و به اصطلاح ایجاد کیسه‌های زیرچشمی به کار می‌رود که هر یک به نوبه‌ی خود؛ منجر به ایجاد اختلالاتی در بینایی، سلامتی و زیبایی افراد می‌شوند.

در تمامی موارد نام‌برده با اصلاح یا رفع مشکلات موجود در عضلات یا پوست اطراف چشم، بازه‌ی بینایی افراد به حالت طبیعی بازگشته و از نظر زیبایی‌شناختی تاثیر به سزایی در زیباتر شدن چهره‌ی افراد خواهد داشت.

بلفاروپلاستی Cosmetic که از ابتدا با هدف زیبایی صورت می‌گیرد به طور معمول با از بین بردن پف زیر چشم و پوست اضافی پلک بالایی صورت می‌گیرد. البته بخش برداشت پوست اضافی پلک بالایی در افراد سن بالا و اشخاصی که به طور مادرزادی دچار افتادگی پلک هستند و پوست اضافی پلکشان منجر به مسدود کردن بخشی از بازه‌ی دیدشان می‌شود؛ در قالب بلفاروپلاستی functional قرار می‌گیرد.

نکته: مورد بسیار مهمی که اشاره به آن خالی از لطف نیست، آمادگی روانی و انتظارات طبیعی از عملی هست که قصد انجام آن را داریم و در این مورد خاص اشاره ما به عمل بلفاروپلاستی هست. علاوه بر شناخت زوایا و اقدامات مختلف مربوط به عمل انتظار ما می‌بایست متناسب با نتایج طبیعی عمل باشد چرا که داشتن توقع بیش از اندازه نسبت به نتایج عمل منجر به بروز معضلات روانی پس از اجرای عمل و بروز افسردگی مقطعی و در بعضی موارد طولانی می‌شود.

بلفاروپلاستی و پاسخ به سوالات متداول درباره‌ی آن

مزایای استفاده از بلفاروپلاستی

 •  افزایش میدان دید در افرادی که به صورت مادرزادی دچار افتادگی پلک هستند
 •  برخورداری از چشمانی زیباتر از پیش
 •  از بین رفتن کیست و پف زیرچشم ایجاد شده بر اثر کهولت سن
 •  از بین رفتن پوست اضافی پلک پایینی

نکات حائز اهمیت عمل بلفاروپلاستی

در هر دو این شیوه‌ها باید به یاد داشته باشیم که ابتدا تک تک موارد و وظایف قبل و بعد از عمل برای خودمان رو بشناسیم و به تک تک آنها عمل کنیم چرا که در صورت عدم انجام به‌موقع یا صحیح هر یک از این موارد ممکن است با مشکلات و عوارض جانبی مخاطره‌آمیزی روبرو بشویم. در ادامه این عنوان به تعداد زیادی از این موارد در قالب اقدامات پیش و پس از انجام بلفاروپلاستی اشاره خواهیم داشت.

اقدامات پیش از عمل بلفاروپلاستی

 • انجام ارزیابی و معاینات پزشکی پیش از عمل بلفاروپلاستی
 • پرهیز از استعمال دخانیات از یک هفته قبل از انجام عمل
 •  از هرگونه داروی ضد انعقاد خون از جمله آسپیرین جدا پرهیز شود
 •  در صورت استفاده از برنامه درمانی و دارویی حتما اطلاعات پزشکی  با پزشک درمیان گذاشته شود
 • پیش از انجام عمل حتما هماهنگی‌های لازم با همراه انجام شود تا بعد از عمل فرد را همراهی کند

اقدامات پس از عمل بلفاروپلاستی

 •  استفاده از پک ژله‌ای سرد روی ناحیه عمل
 •  استفاده از پماد تجویز شده روی خط جراحی
 •  استراحت حداقل تا ۴۸ ساعت پس از انجام عمل
 • پرهیز از انجام کار‌هایی که به چشم فشار وارد می‌کنند
 •  مصرف آنتی بیوتیک تا مدت تعیین شده توسط پزشک
 •  استفاده از کمپرس یخ طی ۴۸ الی ۷۲ ساعت پس از انجام عمل
 •  مصرف مایعات تا ۲۴ ساعت پس از انجام عمل و پرهیز از مصرف غذای جویدنی
 •  مصرف غذای مغذی و سالم تا حداقل یک هفته برای ریکاوری سریعتر ناحیه جراحی
 •  پرهیز از مصرف الکل تا سه هفته پس از انجام بلفاروپلاستی، به ویژه قبل از جلسه عمل
 •  ایجاد زاویه سی درجه بین سر و گردن و بدن، حین استراحت و خوابیدن
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین روزمره و ورزشی، پرهیز از بالارفتن فشار خون
 • بازگشت به خانه با همراهی شخص همراه، پس از نیم ساعت استراحت در کلینیک
 • استفاده از اشک مصنوعی و کمپرس یخ به مدت سه روز (پرهیز از تماس قطره‌چکان با چشم)
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی در ناحیه جراحی شده اعم از خط و سایه چشم و دیگر اقلام
 • پرهیز از انجام کار‌هایی که منجر به واردساختن فشار به عضلات اطراف چشم می‌شوند

افرادی که از بیشترین صلاحیت ممکن برای انجام بلفاروپلاستی برخوردارند

 •  افراد برخوردار از افتادگی پلک مادرزادی که منجر به مسدودسازی بخشی از بیناییشان شده
 •  افراد برخوردار از پف بیش از اندازه در پلک بالایی و پایینی چشم
 •  افراد برخوردار از پف و گودی زیر چشم
 •  افراد برخوردار از سن بالای هجده‌سال برای انجام انواع مختلف بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی و پاسخ به سوالات متداول درباره‌ی آن

هزینه انجام عمل بلفاروپلاستی در کلینیک ساعی

ابتدا تایید دکتر برای انجام این عمل و سپس نیاز شما عزیزان نسبت به انجام عمل بلفاروپلاستی، به شدت در تعیین قیمت این عمل تاثیرگذار است. در نتیجه هزینه نهایی این عمل تنها پس از معاینه شما عزیزان در کلینیک ساعی و تعیین اقدامات لازم برای جراحی پلک شما، خدمتتان گزارش خواهد شد.

ما در کلینیک ساعی در خدمت شما عزیزان هستیم تا تجربه‌ای به یاد ماندنی از سطح بالای کیفیت خدمات تخصصی زیبایی – درمانی را برای شما عزیزان رقم بزنیم.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگر از جمله لیزر مو‌های زائد، یا انواع روش‌های زاویه‌سازی و فرم‌دهی صورت در کلینیک ساعی، لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

۰۲۱-۸۸۱۰۰۰۵۰،۰۲۱-۸۸۱۹۳۱۴۶
info@saeeclinic.com
آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!


درمان گودی و سیاهی و پف چشم با تزریق فیلر

بلفاروپلاستی تنها راه رفع پف چشم و گودی و سیاهی زیر چشم نیست. یکی دیگر از روش‌های موثر برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم تزریق فیلر است. اگر به هر دلیلی علاقه‌ای به انجام عمل‌های جراحی ندارید و یا گودی و سیاهی دور چشمتان به حدی زیاد نیست که بخواهید عمل بلفاروپلاستی را انجام دهید ما به شما تزریق فیلر را پیشنهاد می‌کنیم.

تزریق دور چشم با فیلر برای رفع سیاهی، گودی، چروک های ریز، پف زیر چشم و کانال های زیر چشم که با بالا رفتن سن عمیق تر شده اند، انجام می شود. تفاوت فیلر زیر چشم با سایر فیلرها این است که تمام مشکلات مربوط به دور چشم را با یک بار تزریق درمان می کند. البته قبل از هر چیز متخصص زیبایی باید در مورد انجام تزریق نظر بدهد.

فیلر‌ها معمولا ترکیبی از مواد شیمیایی و طبیعی مثل هیالورونیک اسید هستند که در بدن انسان نیز تولید می‌شود. استفاده از مواد طبیعی بدن در تزریق فیلر، مشکلات و عوارض بعد از تزریق را به حداقل می‌رساند.

با تزریق فیلر، علاوه بر تاثیرات آنی این روش درمانی، کلاژن سازی پوست نیز بهبود پیدا می‌کند و می‌توان انتظار داشت که در محل تزریق، پوستی سالم‌تر، شفاف‌تر و بدون گودی و تیرگی، پدید بیاید.

حجم و برند استفاده شده در تزریق فیلر، با راهنمایی دقیق پزشک مربوطه انتخاب می‌شود. این تکنیک کم و بیش بی‌خطر، در کمتر از ۳۰ دقیقه، سیاهی، کبودی و گودی زیر چشم را برطرف می‌کند.

فیلر زیر چشم، رفع گودی و سیاهی زیر چشم

نکات استفاده از فیلر برای چشم

درمان با فیلر در قسمت‌های مختلف بدن، معمولا بسیار ساده است و بیمار می‌تواند در کمتر از یک ساعت، نتایج شگفت‌انگیز این روش درمانی را مشاهده کند. فیلر زیر چشم نیز معمولا کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

در آغاز پزشک متخصص، محل تزریق فیلر را در پوست علامت‌گذاری می‌کند. محل تزریق با استفاده از مواد ضدعفونی کننده، پاک می‌شود تا احتمال عفونت بعد از تزریق، به حداقل برسد.

سوزن‌های استفاده شده برای تزریق فیلر، بسیار نازک هستند و در نتیجه بیمار، درد زیادی را حس نخواهد کرد. به طور معمول حدود ۵ تزریق برای هر چشم کافی است تا شرایط کلی زیر چشم بهبود پیدا کند.

بهتر است پیش از درمان فیلر زیر چشم، از مصرف دارو‌های ضد انعقاد خون مثل آسپرین و هپارین خودداری کنید. الکل و دخانیات نیز، نتایج درمانی با فیلر را تضعیف می‌کند. هر مشکل پزشکی و بیماری‌ها گذشته باید به اطلاع پزشک رسانده شوند و لیستی از دارو‌های مصرفی نیز باید به صورت کتبی، در اختیار پزشک مربوطه قرار بگیرد.

۲۴ ساعت بعد از درمان با فیلر، از یخ برای کاهش عوارض ناچیز این روش درمانی استفاده می‌شود. پرهیز از فعالیت‌های ورزشی سنگین نیز باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از درمان، ادامه داشته باشد.

ماندگاری فیلر چقدر است؟

ماندگاری فیلر چشم، با برند استفاده شده، تجربه پزشک و ژنتیک بیمار، ارتباطی نزدیک دارد. به طور کلی می‌توان انتظار داشت که نتایج زیبایی درمان با فیلر، ۶ تا ۱۸ ماه ادامه داشته باشد.

البته این موضوع تنها به نتایج موقت درمان با فیلر مرتبط است و کلاژن سازی بعد از تزریق، به شرایط کلی بیمار کمک می‌کند. با هربار تزریق فیلر، حتی با گذشت زمان ۱۸ ماه، می‌توان پیش‌بینی کرد که شرایط زیر چشم از دوران پیش از تزریق، بهتر باشد.

برای تزریق فیلر به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از مهمترین مسائل در تزریق فیلر زیر چشم، انتخاب یک پزشک متخصص در این زمینه است. نزدیکی محل تزریق به چشم، ریسک تزریق نادرست را بالا می‌برد و بهتر است با در نظر گرفتن این موضوع، یک پزشک متخصص و باتجربه برای تزریق فیلر در این منطقه انتخاب شود.

بسیاری از مراکز زیبایی، آرایشگاه‌ها و مجموعه‌های غیر قانونی، با قیمت‌های پایین‌تر، تزریق فیلر زیر چشم را انجام می‌دهد. با این حال از نظر قانونی و پزشکی، تنها یک متخصص پوست می‌تواند تزریق فیلر زیر چشم را به عهده بگیرد.

ارزانی تزریق فیلر در مراکز غیر قانونی، بی‌دلیل نیست و به ماده استفاده شده در فیلر، مرتبط است. یک انتخاب نادرست در این مرحله درمانی می‌تواند عوارضی دائمی را بر پوست شما اعمال کند.

کلینیک ساعی با تجربه‌ای که در خدمات تخصصی زیبایی دارد، بهترین گزینه برای انتخاب شما خواهد بود.

[ad_2]

لینک منبع

سم آفلاتوکسین در لبنیات؛ شیر بخوریم یا نخوریم؟
توصیه‌های سلامتی برای کار با وایتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories