درمان زگیل تناسلی با لیزر

[ad_1]

برترین‌ها: زگیل تناسلی یک نوع بیماری پوستی بسیار شایع است که بر روی اندام‌های تناسلی پدید می‌آید. درمان‌های متفاوتی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارند. برخی برای درمان آن روش‌های خانگی را دنبال می‌کنند که در این مورد لازم است بدانید درمان‌های خانگی در برخی از موارد نمی‌توانند نتیجه کامل و درستی برای درمان زگیل تناسلی داشته باشند و بهترین کار برای درمان آن مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه است. یکی از بهترین روش‌های درمانی برای این بیماری، درمان زگیل تناسلی با لیزر است. در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با درمان زگیل تناسلی با لیزر با شما در میان بگذاریم.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

زگیل تناسلی چیست؟

همانطور که گفتیم زگیل تناسلی یک نوع بیماری پوستی بسیار شایع است که بر روی اندام‌های تناسلی پدید می‌آید و با نام  hpv (human papilloma virus) نیز شناخته می‌شود. این ویروس می‌تواند به صورت عفونت جنسی از طریق روابط جنسی منتقل شود. در برخی از موارد ممکن است ویروس hpv روی پوست وجود داشته باشد، اما لزوما زگیلی به وجود نیاورد، اما لازم است از پیشرفت این ویروس جلوگیری کنیم، زیرا در صورت نزدیک شدن به دهانه رحم می‌تواند منجر به سرطان رحم شود. به همین خاطر بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند افرادی که رابطه جنسی برقرار می‌کنند، چند وقت یکبار برای چکاپ به پزشک مراجعه کنند.

علائم زگیل تناسلی

مثل سایر بیماری‌ها برای تشخیص این بیماری تناسلی نیز راه‌هایی وجود دارد که مشخص می‌کند فرد به زگیل تناسلی مبتلاست یا خیر و در صورت ابتلا این بیماری تا چه میزان در او رشد کرده است. برخی از علائم زگیل تناسلی عبارتند از:

 • رشد دانه‌های بی درد و توده گونه در اطراف اندام‎های تناسلی
 • سوزش، خارش، ترشحات در اطراف زگیل
 • خونریزی بعد از رابطه جنسی در زنان در صورت پیشرفت ویروس
 • خستگی شدید در ناحیه تناسلی

درمان زگیل تناسلی با لیزر

علل به وجود آمدن زگیل تناسلی

به وجود آمدن زخم‌های تناسلی می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، اما اصلی‌ترین علت ابتلا به این بیماری، مقاربت جنسی با افراد مبتلا به این بیماریست. البته این ویروس از طرق دیگری نیز قابل انتقال است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

درمان زگیل تناسلی

گفته می‌شود اکثریت بالغ بر ۷۰ تا ۹۰ درصد زگیل‌های تناسلی به خودی خود و با کمک ایمنی بدن رفع می‌شوند و نیاز به جراحی و یا درمان‌های سخت ندارند. اما همانطور که گفتیم این بیماری در صورت پیشرفت می‌تواند بسیار خطرناک بوده و یا در برخی موارد موجب ابتلا به سرطان رحم در بانوان شود.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

هدف از درمان زگیل تناسلی برطرف کردن زگیل‌ها و زائده‌های به وجود آمده در اطراف دهانه می‌باشد تا ویروس با نفوذ به درون رحم منجر به سرطان نشود. درمان زگیل تناسلی از ۴ طریق زیر انجام می‌شود:

۱. کرایوتراپی

این روش که یکی از بهترین راه‌های درمان زگیل تناسلی است از طریق فریز کردن زگیل تناسلی با نیتروژن مایع انجام می‌شود. در این روش ضایعات پوستی تحت انجماد قرار می‌گیرند و سپس تحت تخریب سلولی قرار گرفته و از بین می‌روند. این روش یکی از ارزانترین روش‌هاست که عوارض کمی نیز دارد.

۲. الکترو کوتریزاسیون

یکی دیگر از روش‌های درمان زگیل تناسلی، روش الکترو کوتریزاسیون است. این روش به دلیل داشتن درد بسیار چندان مورد استقبال بیماران قرار نمی‌گیرد. اما نکته مثبت درمان از طریق الکترو کوتریزاسیون این است که این روش درمانی در یک جلسه‌ی کوتاه انجام شده و معمولا در همین زمان کوتاه تمام زگیل‌های تناسلی را از بین می‌برد.

۳. استفاده از کرم‌های درمان زگیل

در این روش نیز کرم‌هایی از سوی پزشک برای درمان و بهبود زگیل‌های تناسلی، تجویز می‌شود که باید بر روی زگیل و اطراف آن استفاده شوند. در صورت پیشرفته بودن زگیل تناسلی این روش چندان پاسخگو نخواهد بود.

۴. درمان زگیل تناسلی با لیزر

بهترین راهکار برای از بین بردن زگیل تناسلی، درمان زگیل تناسلی با لیزر است. این روش با تاباندن مستقیم پرتو‌های فروسرخ بر روی زگیل انجام می‌شود و معمولا سرعت پاسخ گرفتن از این روش بسیار بالاست. این روش درمانی معمولا برای زگیل‌های بزرگتر و پیشرفته‌تر انجام می‌شوند، اما به علت سهولت و سرعت بهبود آن بیشتر از سایر روش‌ها مورد استقبال بیماران قرار گرفته‌اند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر

همانطور که اشاره کردیم این روش به دلیل قدرت بالای اشعه‌های فروسرخ معمولا برای زگیل‌های تناسلی پیشرفته‌تر که سخت‌تر درمان می‌شوند، استفاده می‌شود. درمان زگیل تناسلی با لیزر منجر می‌شود که زگیل به کامل‌ترین شکل ممکن از بین برود و امکان بازگشت دوباره زگیل تناسلی بسیار کاهش یابد. برخی دیگر از مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر به شرح زیر هستند:

 • تنها با یک جلسه انجام می‌شود.
 • دو برابر موثر‌تر از سایر روش‌هاست.
 • درمان قطعی دارد.
 • نیازی به بستری در بیمارستان و یا پانسمان‌های سخت ندارد.
 • درد و خونریزی پس از درمان زگیل تناسلی با لیزر بسیار کم خواهد بود.
 • پس از درمان زگیل تناسلی با لیزر هیچ زخم و یا ضایعه‌ای به وجود نمی‌آید.
 • در دوران بارداری نیز قابل انجام است.
 • احتمال انتقال عفونت در این روش بسیار کم می‌باشد.
 • این جراحی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری انجام می‌پذیرد.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

معایب درمان زگیل تناسلی با لیزر

به طور کلی می‌توان گفت که درمان زگیل تناسلی با لیزر مطمئن‌ترین راه درمان زگیل تناسلی است و معایب این روش در کنار مزایای آن بسیار اندک می‌باشند. برخی از معایب و عوارض درمان زگیل تناسلی با لیزر عبارتند از:

 • سوزش
 • زخم
 • التهاب
 • درد

برخی بر این باورند که درمان زگیل تناسلی با لیزر می‌تواند منجر به پخش شدن و افزایش زگیل‌ها شود، در حالی که این تصور کاملا اشتباه است و درمان زگیل تناسلی با لیزر به هیچ وجه موجب عود زگیل تناسلی نمی‌شود.

دستگاه‌های لیزری که کار درمان زگیل‌های تناسلی را انجام می‌دهند به قدرت مکش مجهز هستند که دود حاصل از تابش لیزر به زگیل را به طور کامل به بیرون منتقل می‌کنند و اجازه‌ی پخش شدن ویروس در نقاط دیگر بدن را نمی‌دهند.

مراقب‌های بعد از درمان زگیل تناسلی با لیزر

هرچند که درمان زگیل تناسلی با لیزر نیاز به مراقبت اساسی چندانی ندارد، اما برخی مراقبت‌ها می‌توانند در گرفتن نتیجه‌ی بهتر از لیزر موثر باشند. برخی از این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • مصرف پماد آنتی‌بیوتیک بر روی موضع لیزر
 • مصرف کرم‌های ترمیم‌کننده دو هفته بعد از عمل
 • خشک و تمیز نگه‌داشتن اطراف موضع لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر

هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر

هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر بسته به میزان پیشرفت ویروس و تعداد زگیل‌های تناسلی می‌تواند متفاوت باشد. هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر نسبت به سایر روش‌های درمانی بیشتر است، اما نکته مثبت در ارتباط با آن این است که درمان زگیل تناسلی با لیزر تنها یکبار انجام می‌شود و پس از یکبار انجام دادن آن به طور کلی از شر زگیل تناسلی رها خواهید شد.

اگر قصد درمان زگیل تناسلی با لیزر را دارید بهتر است این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید تا نتایج بهتری از درمان بگیرید.

منابع: hpvdarman ، webmd

[ad_2]

لینک منبع

کدام جراحی لاغری مناسب شماست؟
راه‌های جوان‌سازی واژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories