دیابـت؛ بیماری شایع روز و راه‌های کنترل آن

[ad_1]

برترین‌ها: افزایش قند خون (دیابت)، به عنوان مسئله‌ای مهم در حوزه سلامت، یکی از بیماری‌های فراگیری است که شیوع آن همگام با بروز عواملی مانند زندگی ماشینی و کاهش تحرک، رو به گسترش است. این بیماری تحت عناوین دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم شناخته شده است:

در دیابت نوع اول، امکان تولید هورمون انسولین در لوزالمعده از بین می‌رود یا کاهش می‌یابد؛ بنابراین میزان انسولین تولید شده جهت کاهش قند خون، کافی نمی‌باشد. در دیابت نوع دوم، کاهش حساسیت گیرنده‌های سلولی به انسولین، باعث اختلال در عملکرد طبیعی این ماده می‌شود. با توجه به عوارض جبران ناپذیر این بیماری در ایجاد آسیب‌های کلیوی و بینایی، کنترل و درمان آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از روش‌های کنترل دیابت، به ویژه در ابتدای دوره ابتلا به این بیماری، استفاده از گیاهان دارویی به منظور کاهش میزان قندخون می‌باشد.

گیاه گالگا با نام علمی Galega officinalis، دارای اثر کاهندگی قند خون بوده و ماده گاله ژین موجود در آن، الگویی برای ساخت داروی متفورمین بوده است. گیاه گالگا، سال‌های متمادی در بسیاری از کشورها، جهت کنترل بیماری دیابت مورد استفاده قرار گرفته است.

داروسازی دینه ایران، در جهت کنترل دیابت اقدام به تولید قرص گیاهی گالگا نموده است. مصرف این دارو، به صورت جداگانه (در مراحل اولیه افزایش قند خون) و یا به عنوان کمک درمان (همراه با دارو‌های کاهنده قند خون و انسولین)، امکان پذیر می‌باشد.

دیابـت؛ بیماری شایع روز و راه‌های کنترل آن

کاهش مصرف کالری روزانه و انجام فعالیت‌های ورزشی نیز آثار مثبتی بر کاهش قند خون دارد، به طوریکه نه تنها از ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری کرده، بلکه در امر بهبود آن نیز (در صورت ابتلا) موثر می‌باشد. جهت کنترل بهتر قند خون، مصرف کافی سبزیجات و مکمل‌های فیبردار مانند دینه برن (حاوی سبوس گندم) و پی – برن (حاوی سبوس گندم و پوسته اسفرزه) به همراه قرص گالگا توصیه می‌شود.

  • قرص گیاهی گالگا
  • عصاره گیاهی گالگا

قابل تهیه در دارو خانه‌های سراسر کشور

www.dinehiran.ir

info@dinehiran.ir

تلفن مشاوره: ۰۲۱۶۱۰۱۸ داخلی ۲۱۱۱

[ad_2]

لینک منبع

مهم‌ترین نشانه‌های سکته مغزی را بشناسید
علل لکه‌بینی قبل از قاعدگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories