روابط جنسی‌تان را با چند حرکت ورزشی بهبود ببخشید

[ad_1]

مجله دکترسلام: شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید با چند حرکت ورزشی، می‌توانید روابط جنسی‌تان را بهبود ببخشید. روابط جنسی بین زوج‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. پس اگر مایل هستید کیفیت روابطتان را بالا ببرید، با ما همراه باشید تا به شما این حرکات ورزشی را آموزش دهیم.

اندورفین‌های تولید شده از ورزش به آزادسازی هورمون‌های جنسی کمک می‌کند و برای سلامت شما مفید است؛ بنابراین اگر در روز‌هایی که ورزش سنگین می‌کنید، احساس داغی جنسی به شما دست می‌دهد، احتمالاً علت همین است.

اسکات سومو

روابط جنسی‌تان را با چند حرکت ورزشی بهبود ببخشید

در این ورزش، تحرک هوازی به اندازه فعالیت‌های قدرتی مفید هستند. دو حالت زانو زده یا نشسته در حالتی که زانو‌ها بالا نگه داشته شوند، حالت‌های رایج این تمرین هستند. اگر شخص خود را به حالت اسکات بالا و پایین کند، این عمل باعث خسته شدن پا‌ها می‌شود. اما اسکات سومو عالی است.

در حالت ایستاده و پا‌ها به اندازه عرض لگن باز، پا‌ها خم شده و عمل اسکات را انجام می‌دهیم. در پایین‌ترین حالت بدن زانو‌ها به سمت بیرون است. تا جایی که راحتید بنشینید، به اندازه یک تنفس صبر کنید و سپس بایستید. ۳ ست ۱۵ تایی انجام دهید. برای افزایش شدت نرمش در هر نشستن تا ۵ بشمارید و سپس بلند شوید.

شنای دست بسته برای بهبودی رابطه جنسی

اگر تمرین شنا برای شما دشوار به نظر می‌رسد، عذر می‌خواهیم، امّا شنا یکی از بهترین ورزش‌های موثر برای کل بدن است. بایر شنای دست بسته را این طور توضیح می‌دهد که این شنا مانند شنای عادی است، امّا در آن دست ها، نزدیک‌تر از عرض شانه قرار دارند. بایر می‌گوید این نوع شنا برای قدرت بخشیدن به عضلات بسیار مفید است و باعث قدرت بخشیدن به بازو‌ها می‌شود؛ بازو‌هایی که برای نگه داشتن خود در حال رابطه جنسی به کارتان می‌آید. ۳ ست ۱۰ الی ۱۲ تایی و نگه داشتن خود در حالت بالا برای ۳ ثانیه، بهترین حالت است.

بالا و پایین رفتن لگنی

این ورزش در بسیاری از باشگاه‌های ورزشی آموزش داده می‌شود، امّا مردم نمی‌دانند اهمیت آن دقیقاً چیست. ماهیچه‌های کف لگن شما بهترین ماهیچه‌ها برای حمایت از بیشترین قسمت‌های زنانه بدن شما هستند. اگر این ماهیچه‌ها ضعیف باشند، کنترل مثانه مشکل شده و تحرکات روده به وجود می‌آیند و به علاوه قدرت جنسی نیز متاثر می‌شود. تقویت این عضلات باعث کنترل بیشتر بر این قسمت‌های بدن و عمل جنسی عمیق‌تر و تجربه جذاب تری می‌شود. یافتن این عضلات در بدنتان ساده است. تنها کافی است به این فکر کنید که عضلاتی که باعث کنترل ادرارتان می‌شوند کدامند.

در این حرکت بالا و پایین بردن عضلات خاصره لگن، و هم زمان تکان دادن عضلات شکم باید صورت گیرد. در زمان انجام این حرکت در باشگاه بر روی عضلات لگنی خود تمرکز کنید. برخی از افراد به اشتباه قبل از به جلو بردن لگن، باسن خود را عقب می‌کشند که باعث تاثیرگذاری کمتر این حرکت است.

روابط جنسی‌تان را با چند حرکت ورزشی بهبود ببخشید

حرکت پُشت بالا و پل پروانه

تمرکز بر کشش عضلات لگنی به ارگاسم جنسی لذت بخش تری می‌انجامد. بنابراین این حرکت توصیه می‌شود. حرکتی که باعث تقویت عضلات خاصره لگنی به شکلی منحصر به فرد می‌شود. اما روش آن چیست؟ «بر روی زمین و به پشت بخوابید، زانو‌ها را بکشید. پا‌ها را به هم بسته و به حالت پروانه‌ای قرار دهید. به حالت پل خود را بالا بکشید. خود را بالا محکم نگه داشته و سپس به پایین برگردید. این حرکت را ۱۰ الی ۲۰ مرتبه تکرار کنید. خود را بالا نگه دارید، سپس سعی کنید پا‌ها را به اندازه عرض لگن حرکت دهید و سپس با پرس کوچکی به سمت بالا این حرکت را تکرار نمایید.»

باز به سمت طرفین

این نوع اسکات نیز در تقویت عضلات کف لگن بسیار مفید است. در حالتی که پا‌ها به اندازه عرض شانه‌ها باز و به سمت طرفین چرخیده است بایستید. زانو‌ها را کاملاً بکشید و دست‌ها را هم موازی با آن بکشید. خود را در این حالت بالا بکشید تا صاف بایستید و سپس به سمت پایین مجدداً حرکت کنید. عضلات درونی ران، عضلات لگن و شکم با هر حرکت تقویت می‌شوند. برای ۲۰ تا ۴۰ مرتبه این حرکت را تکرار کنید.

بلند کردن عضلات ران

 به پشت بخوابید و زانو‌ها را جمع کنید. دست‌ها را در اطراف بدن قرار دهید. به آرامی ران‌های خود را بالا برده و عضلات ران خود را درگیر کنید. سپس به آرامی و با کنترل به پایین برگردید به طوری که این عضلات درگیر شوند. نوپ این طور توصیه می‌کند که یک تایمر یک دقیقه‌ای داشته باشید و ۳ بار در هفته ۳ ست این تمرین را انجام دهید تا ران‌های فوق العاده قوی داشته باشید.

تخته شنا

شنا تمرینی است که در تمامی ورزش‌های بدنی مفید و ضروری است و البته دلایل خوبی نیز برای انجام آن است. این حرکت به شما قدرت داده و تحمل بدنی را در عضلات شکمی، پشت و تنه بدن افزایش می‌دهد. این حرکت علاوه بر تقویت تنه (شامل پشت و کمر)، عضلات ران و همسترینگ‌ها را نیز تقویت می‌نماید که باعث بالانس مناسب‌تر بدن است. در شروع این ورزش در ابتدا با ۳ ست ده ثانیه‌ای آغاز کنید و ده ثانیه میان آن استراحت نمایید. تا آنجا که شما می‌توانید تا ۵ دقیقه در این حالت باقی بمانید. موضوعی که علاوه بر قدرت تنه، شریک جنسی شما را متعجب خواهد ساخت.

فُرم کلاغی

یوگا یکی از بهترین ورزش‌ها برای یک زندگی زناشویی بسیار هیجان‌انگیز است. یوگا باعث بروز ارتباط عمیق‌تر بین ذهن و بدن می‌شود بنابراین باعث می‌شود احساس خوبی به شما دست داده و هم برای شما و هم برای شریک جنسیتان لذت را به ارمغان می‌آورد. یوگا از طرفی اعتماد به نفس را افزایش داده بنابراین تمرکز افراد در کارهایشان را بیشتر می‌کند.

فرم کلاغی یکی از محبوب‌ترین حرکات است که باعث کشش عضله باسن و لگن شده و عضلات تنه را تقویت می‌نماید. البته این تمرین برای یوگا کاران آماتور دشوار است، امّا زمانی که به آن برسید شما مسلماً ملکه تخت خواب خواهید بود.

حرکت باله به نام Sauté Arabesque

ضمن قرار گرفتن در رده ظریف‌ترین تمارین ورزشی، باله از ورزش‌های احساسی و تحریک آمیز نیز می‌باشد و برای آن‌هایی که به دنبال رها سازی احساسشان می‌گردند بسیار مفید است. حرکتی که در واقع یک روی یک پا جستن به همراه جمع کردن پا‌ها است در حالتی که یک پا به عقب کشیده می‌شود. این حرکت زیبا به این احتیاج دارد که کمربند لگن به جلو و بالا کشیده شود. این حرکتی است که باعث می‌شود تمامی عضلات شما درگیر شده و در تخت خواب در واقع مانند یک الهه بدرخشید.

روابط جنسی‌تان را با چند حرکت ورزشی بهبود ببخشید

[ad_2]

لینک منبع

بارداری با وجود آندومتریوز
این توصیه‌ها را برای پیشگیری از کرونا جدی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories