عمل تنگ کردن واژن

[ad_1]

برترین‌ها: تنگ کردن واژن! بله حرف زدن در مورد این جور چیز‌ها معمولا راحت نیست، اما بیایید روراست باشیم؛ شما به عنوان یک خانم هرگز به مسئله تنگ کردن واژن فکر نکرده‌اید؟ حتی شاید در وبسایت‌ها جستجو کرده باشید تا ببینید آیا راهی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که بتوانید آن را امتحان کنید، خصوصا بعد از زایمان.

هر چند تنگ کردن واژن نباید موضوع مهم و ضروری باشد، اما خیلی از زنان در این مورد دچار اضطراب هستند. بعضی از خانم‌هایی که به تنگ کردن واژن فکر می‌کنند، تصورشان این است که واژن‌شان شُل شده و به همین دلیل اعتماد بنفس و مهارت‌های جنسی خود را از دست داده و احساس می‌کنند چیزی کم دارند.

تنگ کردن واژن

آیا واقعا به تنگ کردن واژن نیاز دارید؟

بیشتر خانم‌ها دوست دارند بی‌عیب و خواستنی باشند، خصوصا از جهت جاذبه‌های جنسی. به همین دلیل، بیشتر خیلی‌ها تصور می‌کنند تنگ کردن واژن، راه حل اصلی است، خصوصا بعد از زایمان طبیعی. یک واژن تنگ می‌تواند لذت جنسی را برای هر دو طرف حین رابطه افزایش بدهد.

اما زمانی که واژن شُل می‌شود، ممکن است رابطه جنسی کمتر تحریک کننده باشد؛ و این زمانی است که مسئله‌ی تنگ کردن واژن را می‌توان مطرح کرد. تنگ کردن واژن، فرایندی است که طی آن، عضلات لگن سفت می‌شوند. این کار کمک می‌کند عضلات کف لگن تا حدودی خاصیت الاستیته یا کشسانی بیشتری پیدا کنند و در نتیجه تنگی واژن حاصل شود.

راه و روش‌های طبیعی گوناگونی برای تنگ کردن واژن وجود دارد، اما گاهی خانم‌ها انتخاب می‌کنند که با عمل جراحی، تنگ کردن واژن را انجام دهند. به عمل جراحی برای تنگ کردن واژن، واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی گفته می‌شود.

اما پیش از اینکه به بررسی راهکار‌های تنگ کردن واژن بپردازیم، اجازه دهید به سوال بزرگ‌تری جواب بدهیم: «چرا واژن شُل می‌شود؟». آیا علت شل شدن واژن می‌تواند نداشتن رابطه جنسی، رابطه جنسی بسیار زیاد، زایمان طبیعی و یا انجام نادرست تمرینات ورزشی باشد؟

نیاز به تنگ کردن واژن؛ واژن چطور شل می‌شود؟

برخلاف باور عمومی که رابطه جنسی زیاد می‌تواند واژن را شُل کند، شل شدن واژن می‌تواند چند دلیل داشته باشد که شامل زایمان طبیعی، یائسگی و فرایند اجتناب ناپذیر پیری می‌شود. در هر یک از این موقعیت‌ها، شما استروژن از دست می‌دهید و این می‌تواند منجر به شل شدن یا افتادگی واژن شود. بیشتر یا کمتر رابطه جنسی داشتن هیچ ارتباطی با خاصیت الاستیته یا خاصیت کشسانی واژن‌تان ندارد.

نیاز به تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

هر بار که وضع حمل می‌کنید، عضلات کف لگن شما تحت فشار بسیار زیادی قرار می‌گیرند که نتیجه‌ی آن می‌تواند شل شدن دهانه‌ی رحم بعد از هر زایمان باشد. همچنین تعداد زایمان‌ها و فاصله‌ی زمانی کوتاه بین‌شان می‌تواند باعث شود دهانه‌ی واژن، باز و شُل شود.

خیلی از خانم‌ها عمل سزارین را انتخاب می‌کنند تا جلوی وارد شدن فشار بر واژن را بگیرند، اما اجازه دهید همین الان شما را از این تصور اشتباه رها کنیم؛ عمل سزارین نمی‌تواند از باز شدن واژن و شُل شدن آن جلوگیری کند. شما هر شیوه‌ای را برای زایمان انتخاب کنید، این اتفاق خواهد افتاد و دلیل آن نیز، وزن کودک، ژن‌های شما، اینکه طی بارداری تمرینات کف لگن را انجام داده باشید یا نه و تعداد زایمان‌های‌تان است.

نیاز به تنگ کردن واژن به دلیل عوارض پزشکی

یائسگی و یا عوارضی مانند کیست‌ها و در برخی موارد سرطان، می‌توانند باعث شوند دهانه‌ی واژن شُل و افتاده شود. هر چند این مسئله هیچ مشکلی در زایمان ایجاد نمی‌کند، اما می‌تواند بر اعتماد بنفس یک زن در بلند مدت اثر بگذارد. اگر دچار هر گونه عارضه یا بیماری هستید که شامل عمل جراحی در اطراف رحم یا دهانه‌ی رحم‌تان می‌شود، بد نیست وضعیت واژن‌تان نیز بررسی شود. خوشبختانه تنگ کردن واژن دیگر فقط یک فانتزی نیست و قابل انجام است.

نیاز به تنگ کردن واژن به دلیل افزایش سن

تنگ کردن واژن

سن شما نقش مهمی در نحوه‌ی تغییرات بدن طی سال‌های عمرتان دارد. واژن شما نیز مانند سایر قسمت‌های بدن‌تان با گذشت سال ها، ضعیف و شل می‌شود.

دلیلش هم این است که عضلات کف لگن که نگهدارنده‌ی واژن هستند، خاصیت کشسانی خود را با افزایش سن از دست می‌دهند؛ بنابراین اگر متوجه شدید با افزایش سن، این عضو از قسمت خصوصی بدن‌تان تغییراتی پیدا کرده نگران نشوید، چون کاملا طبیعی است و برای هر کسی در زندگی رخ خواهد داد. فقط یادتان باشد چکاپ‌های زنانه‌تان را به طور مرتب انجام دهید و جدی بگیرید. شما حتی با افزایش سن هم می‌توانید واژن خود را جوان و محکم نگه دارید. برای تنگ کردن واژن روش‌هایی وجود دارد از جمله جراحی‌های زیبایی که در این زمینه به دادتان می‌رسند!

روش‌های تنگ کردن واژن

همانطور که گفتیم تنگ کردن واژن هم از طریق جراحی و هم با راهکار‌های طبیعی امکانپذیر است.

تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی

واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی یک عمل جراحی ترمیمی برای تنگ کردن واژن است. طی این عمل، واژنی که به هر دلیلی شل و افتاده شده، تنگ و سفت می‌شود. در عمل جراحی برای تنگ کردن واژن، پزشک دیواره‌های واژن را می‌کشد و سفت می‌کند. به عمل تنگ کردن واژن، جوانسازی واژینال نیز گفته می‌شود.

برخی از خانم‌ها تصمیم می‌گیرند عمل ترمیم پرده بکارت را انجام دهند و به وضعیت بکارت برگردند. برخی نیز انتخاب می‌کنند که طی عمل جراحی، بافتی که روی کلیتوریس را می‌پوشاند بردارند.

بعضی‌ها نیز ترجیح می‌دهند نقطه G را بزرگ‌تر کنند که طی این عمل، کلاژن به دیواره‌ی جلویی واژن تزریق می‌شود تا تحریک جنسی افزایش بیابد. اما در عمل لابیاپلاستی برای تنگ کردن واژن، فُرم لابیا تغییر خواهد کرد.

تنگ کردن واژن با عمل جراحی؛ عوارض و پیامد‌ها

عمل‌های جراحی که برای تنگ کردن واژن یا جوانسازی واژن انجام می‌شوند مانند هر عمل زیبایی دیگری، عوارض خود را دارند. اول اینکه نسبتا گرانقیمت‌اند. ضمنا می‌توانند سبب عفونت، تغییرات دائمی در حس و ضمنا اسکار و درد شوند؛ بنابراین بهترین کار این است که سراغ روش‌های طبیعی تنگ کردن واژن بروید مانند رژیم غذایی و ورزش.

تنگ کردن واژن با تمرینات ورزشی مربوط به عضلات کف لگن

طبیعی‌ترین راه حفظ جوانی و قدرت واژن و در نتیجه تنگ کردن واژن، تمرین دادن عضلات کف لگن است که به روش‌های مختلفی می‌توانید انجام دهید.

فیزیوتراپی عضلات کف لگن برای تنگ کردن واژن

یک متخصص فیزیوتراپی می‌تواند بر اساس عملکرد عضلات کف لگن شما، یک برنامه‌ی ورزشی برای‌تان در نظر بگیرد. این برنامه‌ی تمرینی بر اساس نیاز‌های خاص شما و وضعیت واژن‌تان طراحی می‌شود؛ بنابراین مثلا اگر تازه زایمان کرده باشید، پس روتین تمرینی‌تان باید در ابتدا سبُک باشد و کم کم پُرشدت‌تر شود.

تمرینات کگل برای تنگ کردن واژن

تمرینات کگل تمرینات بسیار معروف هستند که حتما در موردش شنیده‌اید و تنگ کردن واژن یکی از مهم‌ترین اثرات این تمرینات است. تمرینات کگل حرکاتی هستند که شامل مراحلی برای انقباض و آزاد کردن عضلات کف لگن می‌شوند. قبل از شروع باید مثانه‌تان را خالی کنید. عضلات کف لگن خود را منقبض کرده و تا ۱۰ شماره نگه دارید، رها کرده و دوباره تکرار کنید. با انجام منظم و مرتب این تمرینات، متوجه تفاوت چشمگیری خواهید شد.

یوگا و پیلاتس برای تنگ کردن واژن

یوگا و پیلاتس تمریناتی هستند که به تنگ کردن واژن نیز کمک می‌کنند. هر دوی این ورزش‌ها، عضلات بدن را می‌کشند و کشسانی عضلات را افزایش می‌دهند که شامل عضلات کف لگن نیز می‌شوند. پوز‌های خاصی از یوگا برای تقویت و سفت کردن عضلات کف لگن و در نتیجه تنگ کردن واژن بسیار مفیدند. در پیلاتس نیز شما با انجام حرکات پُل می‌توانید عضلات کف لگن را تقویت نمایید.

رژیم غذایی برای تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

در کنار تمام توصیه‌های گفته شده برای تنگ کردن واژن و جوانسازی آن مهم است که رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به آن پایبند بمانید. غذا‌هایی که می‌خورید روی سلامت و شادابی تمام بدن موثرند.

مثلا اگر می‌خواهید دچار عفونت واژن نشوید باید چای سبز را در رژیم غذایی خود داشته باشید. کاتچین موجود در چای سبز، از مجاری ادراری عبور کرده و ریسک رشد باکتری‌های مضر را کاهش می‌دهد. خوردن منظم پروبیوتیک‌ها مانند ماست و کیمچی و ساورکرات نیز می‌تواند واژن‌تان را سالم نگه دارد. این مواد غذایی، تعادل میان باکتری‌های خوب و بد را حفظ می‌کنند.

این‌ها راه‌های ممکن و موثر برای تنگ کردن واژن هستند، اما آیا واقعا تنگ کردن واژن می‌تواند زندگی جنسی‌تان را بهتر کند؟

آیا تنگ کردن واژن، رابطه جنسی‌تان را بهتر می‌کند؟

واقعیت این است که فقط خود شما می‌تواند جواب این سوال را بدهید. از خودتان بپرسید، آیا یک واژن تنگ‌تر به شما احساس جذابیت جنسی بیشتری می‌دهد؟ آیا تصور می‌کنید از زمانی که واژن‌تان را جوانسازی کرده‌اید، نظر همسرتان نسبت به شما تغییری کرده است؟ اگر پاسخ‌تان به همه‌ی این سوال‌ها مثبت بود، پس تنگ کردن واژن برای شما شگفت انگیز بوده است!

اما اجازه دهید مسئله‌ای را برای‌تان روشن کنیم. ارگاسم زمانی روی می‌دهد که بین نواحی حساس واژن و آلت تناسلی مرد، تماس و اصطکاک ایجاد شود. این تحریک هر چه بیشتر باشد، ارگاسم بهتر و قوی‌تر خواهد بود. در نهایت اینکه شما چگونه به ارگاسم می‌رسید واقعا ربطی به تنگ بودن واژن‌تان ندارد بلکه به ارتباط عاطفی و فیزیکی شما و همسرتان بستگی دارد.

اینکه دوست دارید مطمئن باشید واژن‌تان سفتی و تنگی کافی را دارد اشتباه نیست. اگر تنگ کردن واژن به شما احساس بهتری می‌دهد، پس مناسب شماست و باید برای تنگ کردن واژن اقدام کنید. به هر حال رابطه جنسی و احساس خوب داشتن در مورد آن بستگی به سلیقه و الویت‌های شما دارد.

روش‌های غیرجراحی تنگ کردن واژن

پدیده‌ی تنگ کردن واژن چیز جدیدی نیست. حتما تا به حال متوجه شده‌اید که پوست اندام تناسلی‌تان کمی شُل شده است. فرقی نمی‌کند چقدر از واژن خود مراقبت کنید، به هر حال شما گشاد شدن واژن را در مرحله‌ای از زندگی خود تجربه می‌کنید. دلیل گشاد و شل شدن واژن هر چه که باشد شما می‌توانید با راهکار‌هایی به تنگ کردن واژن خود فکر کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم راه‌های طبیعی تنگ کردن واژن چه هستند.

تنگ کردن واژن با گوس بری

گوس بری یک راهکار معروف طبیعی برای تنگ کردن واژن است. برخی از فواید این میوه شامل تقویت سلامت پوست و مو می‌شود. چند عدد گوس بری را در آب بجوشانید. عصاره‌ی به دست آمده از این میوه با آب ترکیب شده و معجونی به دست می‌آید. آن را در یک بطری شیشه‌ای و در جای خشک نگهداری کنید. هر روز قبل از حمام کردن این محلول را به واژن‌تان بزنید تا خاصیت کشسانی عضلات واژن‌تان بیشتر شده و واژن‌تان تنگ شود.

تنگ کردن واژن با آلوئه ورا

این هم یک راهکار خانگی دیگر برای تنگ کردن واژن. ژل تازه‌ی آلوئه ورا برای سفت کردن عضلات واژن بسیار موثر است. یک عدد برگ آلوئه ورا را بردارید و ژل آن را استخراج کنید. هر روز چند قاشق ژل تازه را به بخش‌های داخلی و بیرونی واژن بزنید و ماساژ بدهید.

تنگ کردن واژن با کورکوما کوموسا

گیاه کوروکوماکوموسا یک گیاه گلدار است که ریشه‌هایی مانند زنجبیل داشته و اثرات شگفت انگیزی برای تنگ کردن واژن دارد. اگر این گیاه را به طور مرتب استفاده کنید، می‌توانید جلوی افتادگی دیواره‌های واژن و سایر مشکلات واژن را بگیرید. بهتر است عصاره کورکوماکوموسا را تهیه کرده و به واژن‌تان بزنید. در عرض چند روز اثر آن را خواهید دید.

تنگ کردن واژن با پیوراریا میریفیکا

تنگ کردن واژن

هر چند این گیاه بابت خواصی که در بزرگ کردن سینه دارد معروف است، اما برای تنگ کردن واژن نیز فوایدی دارد. عصاره‌ی گیاه پیوراریا میریفیکا ریشه‌ای برجسته دارد که سرشار از فیتواستروژن بوده و پروسه‌ی بازسازی بافت را تقویت می‌کند. استفاده از این گیاه در نواحی اطراف واژن می‌تواند دیواره‌های واژن را سفت و محکم کند.

منابع: asiaone ،branchoutshop

[ad_2]

لینک منبع

ویتامین C و ۶ دلیل برای مصرف منظم آن
عادت‌هایی سالم برای معده‌ی خالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories