موبایل‌بازی قبل از خواب و تاثیر آن بر سلامت روان نوجوان‌ها

[ad_1]

برترین ها: مطالعه‌ای جدید در دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد، برخلاف ترس‌ها و نگرانی‌هایی که در مورد تاثیر استفاده از انواع اسکرین‌ها مانند تلویزیون و موبایل و … قبل از خواب شب بر سلامت روح و روان نوجوانان وجود دارد، این تاثیر بسیار جزئی است.

دانشمندان دانشگاه آکسفورد از اطلاعات مربوط به بیش از ۱۷۰۰۰ نوجوان در ایرلند، ایالات متحده و انگلیس استفاده کردند که بیشتر آن‌ها نوجوان بودند، اما تعدادی کودک هشت ساله نیز در آن شرکت داشتند.

پژوهشگران دریافتند استفاده از اسکرین‌ها برای ساعت‌ها طی روز و حتی درست قبل از خواب، تاثیری روی سلامتی این نوجوانان نداشت.

به گفته‌ی این تیم تحقیقاتی آن‌ها امیدوارند شواهد و یافته‌های جدید بتوانند آنچه در رسانه‌های اجتماعی و گفتمان‌های عمومی مبنی بر خطرات استفاده از موبایل و تبلت و … در زمان پیش از خواب وجود دارد را خنثی کرده و خیال والدین مضطرب و نگران را راحت کنند.

محققان، سه پایگاه اطلاعاتی را تجزیه و تحلیل کرده و از رویکرد‌های دقیق‌تری نسبت به مطالعات قبلی در این مطالعه استفاده کردند که هم شامل آنچه خود افراد در مورد زمان استفاده‌شان از اسکرین‌ها می‌گفتند و یادداشت می‌کردند می‌شد و هم سیستم خودکاری برای ثبت این زمان‌ها در نظر گرفته شده بود.

استفاده از موبایل و تبلت قبل از خواب تاثیری بر سلامت روان نوجوان‌ها ندارد

این موضوع اهمیت زیادی دارد، زیرا وقتی افراد در مورد استفاده‌شان از تکنولوژی حرف می‌زنند، بیشتر آن‌ها معمولا، مدت زمان استفاده‌شان را به میزان قابل توجهی کمتر تخمین می‌زنند.

این تحقیق که در نشریه‌ی Psychological Science منتشر شده، در بحبوحه‌ی تمام بحث‌هایی مطرح شده است که می‌گویند ابزار‌های «نور آبی» مضرند و خواب را مختل می‌کنند.

قیل و قال‌ها پیرامون استفاده از اسکرین‌ها و تندرستی نوجوانان، همیشه دستخوش باور‌هایی بوده که روی اطلاعات اثر می‌گذاشته‌اند و به نظر می‌رسد این پژوهش به اصلاح این عدم تعادل کمک کند.

ضمنا این پژوهش جدید، باور عمومی جا افتاده در مورد استفاده از اسکرین‌ها در زمان خواب را زیر سوال برده است.
کالج سلطنتی پزشکی اطفال و سلامت کودکان در بریتانیا (RCPCH) بررسی خود را اینگونه ارائه داده است که در ماه ژانویه در مورد مدت زمان استفاده از اسکرین‌ها بزرگنمایی شده بود. آن‌ها اعلام کرده بودند که بچه‌ها باید یک ساعت پیش از خواب، اسکرین‌ها را خاموش کنند.

به گفته‌ی دکتر Max Davie از کالج سلطنتی پزشکی اطفال و سلامت کودکان، هیچکدام از این دو گزارش مبنی بر این نیستند که برای استفاده از موبایل و تبلت، مدت زمان محدود نباید وجود داشته باشد و ما همچنان توصیه می‌کنیم خانواده‌ها از دستورالعمل‌هایی که قبلا ارائه داده شده تابعیت کنند.

منبع: independent

[ad_2]

لینک منبع

شایع‌ترین علت‌های اختلال نعوظ؛ از دیابت تا چاقی
چطور زمان غذا خوردن بر اندازۀ شکمتان تاثیر می‌گذارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories