پروستات و هر آنچه آقایان ضروریست بدانند

[ad_1]

پروستات غده‌ای به بزرگی یک گردوست که با افزایش سن حضور خود را به مردان یادآوری می‌کند. پروستات در زیر مثانه قرار دارد و لوله‌ای که ادرار را از مثانه و از طریق پیشابراه خارج می‌کند، از مرکز پروستات عبور می‌کند. کار پروستات ترشح مایعاتی است که مواد لازم را برای تقویت و تغذیه اسپرم فراهم می‌کند و آن را در برابر مواد موجود در ادرار محافظت می‌کند. هایپرپلازی یا بزرگی خوش‌خیم پروستات که با تشخیص پزشک گزارش شده است، با علائمی مانند علایم انسدادی همراه است که معمولاً زودتر بروز می‌کند و شامل تکرر ادرار، احتباس ادرار، کاهش جریان ادرار به‌خصوص در شب‌ها و قطره قطره شدن انتهای ادرار می‌باشد. در واقع این علائم ناشی از تورم پروستات می‌باشد. اگر پروستات بیش از حد بزرگ شود، ممکن است پیشابراه را ببندد و مانع جریان ادرار شود. این اختلالات معمولا در مردان بالاتر از ۴۰ سال رخ می‌دهد. 

 

پروستات و هر آنچه آقایان ضروریست بدانند

 

درمان‌های متداول جهانی شامل جراحی و درمان طبی می‌باشد. هدف از درمان طبی که با دارو‌های گوناگونی صورت می‌گیرد، کاهش انسداد در مسیر خروج ادرار از مثانه به خارج می‌باشد. این دارو‌ها با فلج کردن عضلات صاف پروستات انسداد را در ۴۰ درصد موارد کاهش می‌دهند و به همین میزان علائم ادراری بیمار بهبود می‌یابد. درمان طبی معمولا در افرادی که دارای علائم خفیف یا متوسط هستند، مناسب می‌باشد. تا زمانی که با دارو بتوان علایم را کاهش داد و فرد مشکل ادراری جدی نداشته باشد، به هیچ وجه توصیه به جراحی نمی‌شود.

از عوارض دارو‌های پروستات که به میزان زیادی گزارش شده، ناتوانی جنسی و افت فشار خون، کاهش حجم مایع منی و قطع انزال می‌باشد. معمولا بیمار تا زمانی که از داروی خوراکی استفاده می‌کند، تا ۴۰ درصد موارد علائم کاهش می‌یابد و با قطع دارو، علائم مجددا برمی‌گردد.

مکمل‌های طبیعی مختلفی با منشا گیاهی که بر رشد و تکثیر سلول‌های پروستات تاثیرگذار می‌باشند با بهره‌گیری از مطالعات اپیدمیولوژی، آزمایشگاهی و کلینیکی ساخته شده‌اند.

یکی از این گیاهان، نخل اره‌ای (Saw Palmetto)، نوعی درخت نخل بومی جنوب شرق آمریکاست. از میوه‌های این درخت که حاوی اسید‌های چرب و استرول‌ها می‌باشد، در تولید مکمل‌هایی که سلامت پروستات را بهبود بخشیده، سطوح هورمون‌ها را متعادل کرده، و از ریزش مو در مردان پیشگیری می‌کند، استفاده می‌شود. ترکیبات موجود در عصاره میوه نخل اره‌ای از طریق مهار آنزیم ۵-آلفا ردوکتاز و در نتیجه پایین آوردن غلظت موادی که موجب بروز هیپرپلازی خوش خیم پروستات می‌گردند و نیز با غیرفعال کردن گیرنده‌هایی خاص که در گسترش سرطان نقش دارند، در کاهش رشد سلول‌های سرطان پروستات عملکردی موفق داشته است. همچنین نخل اره‌ای ممکن است در کاهش علائم ادراری و التهاب مرتبط با هایپرپلازی خوش خیم پروستات مؤثر باشد. به نظر می‌رسد این گیاه مشابه داروی فیناستراید باشد با این تفاوت که با بدن سازگار‌تر بوده و عوارض ناشی از ترکیبات شیمیایی آنرا در بدن به جا نمی‌گذارد.

گزنه (Urtica) نیز گیاهی علفی و چند ساله با خواص دارویی متنوع است. مواد مؤثرۀ ریشۀ گزنه در جریان متابولیسم هورمون تستوسترون دخالت می‌کند و سبب بر‌طرف‌کردن التهاب و نشانه‌های انسدادی بزرگی خوش‌خیم پروستات می‌شود. به‌عبارت دیگر عصارۀ ریشۀ گزنه، آنزیم ۵ ـ آلفا ردوکتاز (که عامل اصلی تبدیل تستوسترون به د‌هیدرو‌تستوسترون است) و نیز آنزیم آروماتاز را که هورمون‌های آندروژنی را به استروژن تبدیل می‌کند مهار می‌کند و نیز با مهار پرولیفراسیون سلولی در بافت BPH از مشکلات بیماری می‌کاهد.

مجتمع صنایع دینه ایران از ترکیب دو گیاه مذکور استفاده کرده و با تاثیر درمانی تقویت شده قرص گیاهی پروستادین را به منظور حفظ سلامت و فیزیولوزی غده پروستات و پیشگیری از عوارض ناشی از بزرگ شدن آن به بازار دارویی عرضه کرده است. هر قرص گیاهی پروستادین حاوی ۱۶۰ میلی گرم عصاره استاندارد میوه نخل اره‌ای و ۱۲۰ میلی گرم عصاره استاندارد ریشه گزنه می‌باشدکه بر مبنای ۱۴۴ میلی گرم عصاره لیپوفیل (اسید چرب و استرول) استاندارد شده است.

قابل تهیه در دارو خانه‌های سراسر کشور

www.dinehiran.ir

info@dinehiran.ir

تلفن مشاوره: ۰۲۱۶۱۰۱۸ داخلی۲۱۱۱

[ad_2]

لینک منبع

ترفندهایی ساده برای کاهش دردهای جسمانی
پاپ اسمیر غیرطبیعی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories