۱۰ ورزش هیجان‌انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می‌برد

[ad_1]

برترین‌ها: آیا تا به حال هیچ فعالیت ورزشی مخاطره آمیزی داشته اید؟ آیا اصلا راجع به این فعالیت‌ها و آدرنالین فکر کرده اید؟ اگر نزدیک‌ترین تجربه شما نسبت به مخاطره آمیز بودن کاری دویدن ۲ کیلومتر بیشتر از حد معمول بر روی تردمیل یا درخواست از دختری که خوشتان می‌آید برای بیرون رفتن بوده است، باید بدانید که در یک چرخه تکراری گرفتار شده اید.

این حقیقت را هم اضافه کنید که شما از شرایط بدنی خود یا سلامت جسمانی خود راضی نیستید و احساس شکست خوردگی می‌کنید. همه این احساسات به خاطر تمرینات و زندگی یکنواختی است که دارید و البته به علت کمبود آدرنالین در زندگی تان هم هست! هیچ تغییر رژیم غذایی یا برنامه ورزشی شما باعث نمی‌شود خون شما به جوش بیاید، یا شما را وادار کند از شدت سرخوشی جیغ بکشید. آیا تا به حال افرادی را که در تبلیغات شرکت نایکی، در حال بالا رفتن از لبه صاف یک صخره بلند هستند و در آن ارتفاع سر و ته می‌شوند را دیده اید؟

ما در اینجا درباره مردان آهنین، دوچرخه سواران کوهستانی و موج سواران صحبت می‌کنیم. همه آن‌ها به راحتی می‌توانند روی جلد مجله سلامتی مردان جای بگیرند و چنین به نظر می‌رسد که با انجام دادن کاری که عاشق آن هستند البته برای پول لذت وصف ناپذیری را تجربه می‌کنند. ظاهر شگفت انگیزی دارند و از سلامتی کامل برخوردار هستند. رمز و راز آن‌ها چه می‌تواند باشد؟

چگونه ترشح آدرنالین بر روی سلامت شما تاثیر می‌گذارد؟

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

یک جمله قدیمی، اما طلایی وجود دارد که می‌گوید: «آن چیزی که تو را نمی‌کشد، تو را قوی‌تر می‌کند.» وقتی ورزش‌های مخاطره آمیز انجام می‌دهید، مطمئنا شما را نمی‌کشد، اما شما را به روش‌های مختلف قوی‌تر می‌کند. این یک حقیقت اثبات شده است که شما به لطف آدرنالین، با انجام دادن ورزش‌هایی با هیجان بالا می‌توانید سلامتی خود را افزایش دهید.

هیجان مطلق و اوقات خوش به کنار، با این کار می‌توانید وزن کم کنید و از نظر جسمی قوی‌تر شوید. همچنین انعطاف پذیرتر شده و تمرکز بیشتری داشته باشید و این لیست باز هم می‌تواند ادامه داشته باشد.

فقط تصور کنید، یک روز صبح از خواب بلند می‌شوید و به جای رفتن به باشگاه طبق روال عادی هر روز، لباس می‌پوشید و همراه دوستان خود برای انجام تمرینات پارکور به بیرون می‌روید، یا شاید به یک پارک دوچرخه سواری کوهستانی می‌روید و چند جاده هیجان انگیز که برای بالا بردن ضربان قلب شما طراحی شده است را امتحان می‌کنید.

اگر شما نزدیک دریا زندگی می‌کنید، تصور کنید هر از چند گاهی بتوانید ورزش‌هایی مثل جت اسکی، موج سواری و یا کایت سرفینگ انجام بدهید. تصور کنید با انجام این کار‌ها و ترشح آدرنالین چقدر زندگی شگفت انگیز می‌شد؟

خب چرا این کار را انجام ندهیم؟

امروزه ما داریم زنجیر‌های ترس را از خود باز می‌کنیم و با سرعت به سمت ورزش‌هایی می‌رویم که ترشح آدرنالین را در ما افزایش بدهند، ما داریم کار‌هایی را انجام می‌دهیم که شما فقط در تلویزیون آن‌ها را دیده اید و تصور کنید: «چه لذتی دارد اگر بتوانید مثل آن افراد در تلویزیون پرواز بکنید؟»

اطلاعاتی درباره آن ورزشی که به نظر شما بیشتر هیجان انگیز است و باعث ترشح آدرنالین بیشتری در شما می‌شود بگیرید، آماده انجام آن شوید و زندگی خود را تغییر دهید.


۱. سند بوردینگ

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

یکی از مسایل مهمی که در مورد ورزش سند بوردینگ یا شن سواری وجود دارد، این است که در کل سال می‌توان این ورزش را انجام داد. مهم نیست که برف‌ها آب شده اند یا پیست‌های اسکیت بوردینگ بسیار شلوغ هستند، فقط کافی است تخته خود را بردارید و با دوستان خود به نزدیک‌ترین منطقه شن‌زار بروید و از روز خود لذت ببرید.

چیز بهتری که در مورد این ورزش وجود دارد، این است که اگر شما یک جهانگرد باشید، این ورزشی است که می‌تواند شما را به هر گوشه‌ای از جهان بکشاند تا بهترین مکان برای این ورزش را پیدا کنید! همچنین امتیاز ویژه‌ای که این ورزش هیجان انگیز دارد این است که به هیچ وجه خطرناک نیست و آدرنالین را در خون شما پمپاژ می‌کند.

اگر شما به این ورزش علاقه دارید، همه کاری که لازم است انجام دهید این است که یک تخته برای خودتان بخرید و شروع به تمرین بر روی تپه‌های شنی با شیب کم بکنید. قبل از این که به انجام این ورزش مبادرت کنید، شما وسایلی نیاز خواهید داشت و اگر می‌خواهید بدانید که به چه وسایلی نیاز دارید در اینترنت جست و جو کنید.

با انجام چند پرش لذت بخش و چرخش‌های سریع بر روی سراشیبی شن‌زار، نه تنها در ورزش سند بوردینگ با مهارت‌تر می‌شوید، بلکه باعث تقویت پا‌ها و مفاصل لگن، زانو و مچ‌ها خواهید شد. هیجان این ورزش قابل مقایسه با اسنو بوردینگ است و برخورد با سرعت با شن‌های روان بسیار شگفت انگیز است. از انجام این ورزش نترسید.


۲. سند کایتینگ

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

خب بیایید اندکی از سند بوردینگ فاصله بگیریم. سند کایتینگ هر روز طرفداران بیشتر و بیشتری پیدا می‌کند و در هر جایی که منطقه شنی مناسبی وجود داشته باشد، شما این ورزشکاران را می‌بینید. برای این نوع ورزش، شما وسایل چندانی احتیاج ندارید و بهترین بخش این ورزش این است که وسایل آن با وسایل ورزشی واتر کایتینگ یکسان است. همه چیزی که لازم دارید یک کایت، یک تخته و یک کلاه ایمنی است. انتخاب بین تخته چرخدار و بدون چرخ امکان پذیر است، که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند.

با انجام این ورزش نیز شما قوی‌تر می‌شوید، عضلات شکم، کمر و بازو‌های شما به طور محسوسی قوی‌تر خواهد شد و در طول این ورزش ترشح آدرنالین در خون شما افزایش خواهد یافت. دیگر چه چیزی بهتر از این می‌خواهید؟

پس، اگر این شانس را داشتید که این ورزش را با دوستان خود انجام دهید، مطمئن باشید که کاملا آماده شده باشید. به یاد داشته باشید، اول ایمنی! باد قوی می‌تواند شما را به هوا پرتاب کند و پا‌های شما را از سطح شن جدا کند.


۳. اسکوتر سواری

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

شاید اکثر شما در دوران کودکی خود، اسکوتری شبیه به چیزی که در این عکس می‌بینید داشته اید و احتمال آن هست که وقتی بزرگ می‌شدید آن را دور انداخته باشید. خب، اسکوتر سواری هم امروز تبدیل به ورزش هیجان انگیزی شده است و در واقع آدرنالین زیادی برای شما به همراه خواهد آورد.

جدای از این که شما هنگام اسکوتر سواری، چرخیدن و پریدن با آن لذت بسیاری خواهید برد، این کار همچنین ورزشی مفید است و باعث کاهش وزن می‌شود؛ بدون این که حتی متوجه آن بشوید. با انجام این ورزش شما ۶ کالری در دقیقه از دست می‌دهید! واقعا فکر می‌کردید این مقدار کالری از دست بدهید؟

بر خلاف اسکوتر‌های معمولی، چیزی که لازم است بخرید یک اسکوتر مخصوص این ورزش است؛ به همراه محافظ برای آرنج و زانو و یک کلاه ایمنی. آماده شدن برای این ورزش بسیار هیجان انگیز، اصلا کار سختی نیست. شما می‌توانید برای انتخاب یک اسکوتر مناسب این مطلب را بخوانید.


۴. اسنوبورد سواری

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

به عنوان یکی از نماد‌های ورزش‌های مخاطره آمیز، هرگز محبوبیت خود را از دست نمی‌دهد. منافع انجام این ورزش بسیار زیاد است و انجام این ورزش نه تنها بسیار عالی و هیجان انگیز است، بلکه منافع فراوانی برای سلامتی شما دارد. حقیقتی که احتمالا درباره اسنوبورد سواری نمی‌دانستید، این است که با انجام دادن این ورزش، مغز شما بزرگتر شده و در خون شما آدرنالین به میزان بیشتری ترشح م یکند و می‌تواند عوارض روحی افزایش سن را کاهش دهد.

اسنوبورد سواری به پا‌های آماده‌ای احتیاج دارد و انتظار می‌رود بعد از یک سواری طولانی مقداری التهاب در پا‌های شما به وجود بیاید. علاوه بر این، یک تست واقعی برای مفاصل و ریه‌های شما نیز به حساب می‌آید، هوا در کوه‌های برفی غلظت کمتری دارد که برای تمرین دادن ریه‌ها بسیار مفید است. برای انجام این ورزش به یک تخته و مقداری وسایل محافظتی نیاز دارید.


۵. اسکیت بورد سواری

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

اسکیت بورد سواری تنها یک ورزش هیجانی نیست، بلکه یک شیوه زندگی و یک فرهنگ است. اگر شما از خراش برداشتن گاه و بیگاه این ورزش نمی‌ترسید، این ورزش قطعا مناسب شماست. نه تنها این ورزش بسیار هیجان انگیز و همراه با ترشح آدرنالین است، بلکه باعث افزایش هماهنگی بازوها، چشم‌ها و پا‌های شما می‌شود. یک مزیت دیگر انجام این ورزش این است که یاد می‌گیرید چگونه از افتادن خود جلوگیری کنید و تعادل عالی داشته باشید. لذت انجام یک پرش عالی یا یک حرکت زیبا، وصف ناپذیر است.

قبل از این که برای انجام این ورزش از خانه بیرون بروید، سعی کنید قسمت‌های حساس بدن را خوب محافظت کنید. با انجام این ورزش شما سرسخت تر، سبک‌تر و چابک‌تر می‌شوید. اسکیت بورد ورزشی است که می‌توانید مطمئن باشید با انجام هر حرکت اشتباه، قطعا زخمی خواهید شد.


۶. دوچرخه سواری کوهستان

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

یکی از محبوب‌ترین راه‌های گذران وقت در طبیعت، دوچرخه سواری کوهستان است که مزایای زیادی نیز به همراه دارد. این ورزش توان سیستم قلبی و پا‌های شما را بالا‌تر می‌برد و همزمان عضلات شکم و فیله کمر و بازو‌ها را نیز تقویت می‌کند. دوچرخه سواری کوهستان نه تنها یک ورزش هیجان انگیز و عالی است، بلکه باعث می‌شود ماهیچه چهار سر زانو، عضلات باسن و ساق پا تقویت شوند و همچنین تاندون‌های شما تقویت می‌شود، بدون این که هیچ وزنه‌ای بلند بکنید؛ و این فعالیت‌ها با ترشح آدرنالین زیاد در خون شما همراه خواهد شد و لذت بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

خرید یک دوچرخه کوهستان مناسب می‌تواند کار سختی باشد. اگر ندانید به چه نوع دوچرخه‌ای احتاج دارید و تنوع دوچرخه‌های کوهستان نیز بسیار زیاد است. خوب مطالعه بکنید و ببینید که به کدام رشته کوهستان بیشتر از بقیه علاقه دارید. اگر مبتدی هستید ما رشته کراس کانتری را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


۷. موج سواری

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

موج سواری یکی از عالی‌ترین ورزش‌ها در بین ورزش‌های هیجان انگیز است. کافی است از هر موج سواری سوال کنید و بفهمید که سواری کردن بر روی موج‌ها تنها کار مهم در دنیا برای آن‌ها است. این ورزش نه تنها در رده هیجان انگیزترین ورزش‌های ممکن است، بلکه مزایای فراوانی برای سلامتی با ترشح آدرنالین به همراه دارد. موج سواری یک ورزش عالی برای سیستم قلبی عروقی است و ضربان قلب شما را بالا می‌برد. باعث افزایش تعادل، افزایش توان بدنی و چابکی شما نیز می‌شود.

از آن جایی که بخش بیشتر این ورزش شامل حرکات در آب است، تمرین بسیار مناسبی برای بالا تنه، شکم و فیله کمر می‌باشد. این ورزش نه تنها شما را از لحاظ بدنی قوی‌تر می‌کند، بلکه از لحاظ علمی ثابت شده است که با انجام این ورزش، بدن شما شروع به ترشح هورمون اندروفین می‌کند که حال شما را بهتر می‌کند و باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید. پیش از آغاز موج سواری حتما در مورد وسایل مخصوص این ورزش تحقیق کنید و وسایل مناسبی را تهیه کنید.


۸. رفتینگ (قایقرانی در آب‌های خروشان)

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

این روزها، رفتینگ هر روز بین ورزش‌های هیجان انگیز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. هر جایی که بتوانید یک رودخانه خروشان پیدا بکنید، احتمالا کسانی را خواهید دید که در حال انجام این ورزش هستند. رفتینگ یکی از راه‌های قابل توجه برای طبیعت گردی و افزایش آدرنالین شما است. هنگام پایین رفتن از رودخانه خروشان، با چالش‌های فراوانی رو به رو خواهید شد؛ در حالی که تلاش می‌کنید بر امواج خروشان آب غلبه کنید.

رفتینگ نه تنها مناسب شمایی است که به دنبال هیجان و ترشح آدرنالین زیاد مهستید، همچنین این ورزش کمک می‌کند تا ذهن شما را پاک کند و کل بدن شما را نیز تقویت می‌کند. کمک دیگری که به شما می‌کند، باور کنید یا نکنید، این است که سطح استرس شما را به خوبی کاهش می‌دهد. رفتینگ یک تمرین عالی برای کار گروهی و مشارکتی است.


۹. پاراگلایدینگ

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

به عنوان ۲ ورزش آخر این لیست قرار است به هوا برویم، یعنی هیجان انگیزترین بخش دنیا. این ورزش نه تنها باعث ترشح آدرنالین در بدن و کمک به غلبه بر ترس از ارتفاع در شما خواهد شد، بلکه مزایای روحی و جسمی فراوانی به همراه دارد.

وقتی صحبت از آمادگی جسمانی می‌شود، این ورزش قابلیت تحرک و انعطاف پذیری شما را افزایش می‌دهد. با پرواز با پاراگلایدر در هوا عضلات بالا تنه شما به خوبی تقویت می‌شوند. اما در مورد تقویت قوای ذهنی، خب شما می‌دانید دستیابی به موفقیت بزرگ چه حسی دارد؟ سعی کنید آن حس را تصور کنید، بعد آن را در ۱۰ ضرب کنید؛ این حسی است که بعد از یک جلسه از این ورزش خواهید داشت.

این ورزش باعث دستیابی به اعتماد به نفسی عالی برای کل زندگی شما می‌شود و باعث تقویت انگیزه در شما برای انجام سایر فعالیت‌های هیجان انگیز دیگر می‌شود. با این ورزش به دنیای آدرنالین وارد می‌شوید. ما پیشنهاد می‌کنیم که حتما پیش از خرید وسایل مورد نیاز، درباره آن‌ها تحقیق کنید.


۱۰. شیرجه در آسمان

10 ورزش هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را بالا می برد

به عنوان آخرین ورزش در این لیست، رشته شیرجه در آسمان را انتخاب کرده ایم. این ورزش نهایت هیجان را به همراه دارد. هنگام شیرجه زدن، شما همه مشکلات خود را فراموش می‌کنید و دیگر مهم نیست که چقدر این کار ترسناک به نظر می‌رسیده است. هنگامی که از هواپیما می‌پرید تنها چیزی که می‌ماند هیجان است و ترشح آدرنالین زیاد! این ورزش استرس شما را از بین می‌برد که برای سلامتی شما بسیار مفید است و همچنین به شما کمک می‌کند بر ترس از ارتفاع غلبه کنید.

این ورزش شامل یک سقوط آزاد از ارتفاع ۴۵۰۰ متری با سرعت ۳۷ متر بر ثانیه است و بعد از کشیدن ضامن چتر نجات، ۵ دقیقه فرود آرام با چتر نجات نیز به آن اضافه می‌شود. شیرجه در آسمان تجربه بی نظیری است جایی که شما قابلیت‌هایی جدیدی در خودتان می‌بینید و انرژی جدید و امید بخشی در زندگی شخصی ایجاد می‌کنید. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید این کار را انجام بدهید بهتر است قبلا کمی درباره آن مطالعه کنید و بهترین سواری عمرتان را داشته باشید.

برای داشتن بدنی سالم و اندامی مناسب اجباری به انجام تمرینات خسته کننده بدنسازی نیست. شما می‌توانید تعدادی از این ورزش‌های هیجان انگیز را انتخاب کنید و نتیجه ترشح آدرنالین را در زندگی خود ببینید. شما می‌توانید یکی از آن‌ها را یا همه آن‌ها را امتحان کنید. این مساله کاملا به شما بستگی دارد.

منبع: lifehack

[ad_2]

لینک منبع

۶ خوراکی برای ایجاد تعادل هورمونی و کاهش سریع‌تر وزن
کاهش وزن در خواب؛ از رویا تا واقعیت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories